Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam do zrobienia taras.
Taras nad garażem, kiedyś ktoś to robił, ale spadki są ciulowe i blacha okapowa tez jest dziwnie założona, przez co podcieka mur i naroża w garażu są wilgotne. Musze z tym zrobić tej wiosny. Taras ok 4x6m. Docelowo będzie kiedyś zadaszony w 80%.

Czy taka kolejność postępowania jest poprawna? Czy coś zmienić dodać.
1. Skucie starej posadzki.
2. Zagruntowanie.
3. Wykonanie spadku, za pomocą listew tynkarskich??? Spadek 2cm na 1m.
4. Pas folii przy murze budynku.
5. Siatka na wylewkę.
6. Położenie wylewki.
7. Po wyschnięciu pomalowanie folia w płynie całości 2-3x.
8. Zamocowanie blach okapowych.
9. Pomalowanie folią w płynie miejsca łączenia blachy z betonem??? Zabezpieczenie tego miejsca? W jaki sposób?
10. Położenie płytek, tak, żeby lekko wystawały poza blachę okapowa.
11. Rynny i spusty.

Coś zmienić? Dodać?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #taras
  • 38
  • Odpowiedz
@vicher62: mirki @dzazzio oraz @Rafalski45 dobrze piszą ale zabrakło kilku detali, jeżeli przeoczyłem proszę o wybaczenie :)

Najpierw musisz ustalić jaki chcesz mieć rodzaj barierek. Montowane od przodu/frontu elewacji lub od góry. To pierwsze rozwiązanie jest droższe ale i lepsze. Jeżeli wybrałeś rozwiązanie numer dwa, to znajdź najpierw gościa od barierek i ustal z nim aby dorobił Ci najpierw mocowania do deki które będą wystawać nad wylewkę.
1. Następnie skuwasz wszystko
  • Odpowiedz
@ksiak: tak właśnie zrobiłem, bo to zawsze można puścić komuś bez rozpisywania się. Ja u siebie np zatapiałem podstawy barierek w wylewce. Robiłem je dospawując po 3 odnogi płaskownika do każdego słupka. Tak to finalnie wygląda (nie patrz na tandetne barierki, bo to płotek z castoramy, ale wiadomo, koszty) Płotek jest przykręcany do konstrukcji, więc zawsze mogę go wymienić, jak zacznie rdzewieć, albo będzie kasa na coś lepszego( ͡° ͜
R.....5 - @ksiak: tak właśnie zrobiłem, bo to zawsze można puścić komuś bez rozpisywa...

źródło: comment_1611217990ofKCYYv9L1N101nII2AGas.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja u siebie np zatapiałem podstawy barierek w wylewce. Robiłem je dospawując po 3 odnogi płaskownika do każdego słupka.


@Rafalski45: ciekawy patent, muszę zapamiętać tylko wtedy by się przydała wylewka grubsza niż 5cm, tak z 8-9cm według mnie.
A fugi czym robiłeś?
  • Odpowiedz
Choć nie wiem czy będę miał 10cm na styropian.


@vicher62: możesz dać mniej ale wtedy cieplejszy materiał. Są wzory z których się oblicza ile ma tego być.
  • Odpowiedz