Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, ja pierwszy raz na tagu, ale kwiatów ze sobą nie zabrałem, przepraszam. Mam dookoła sąsiadów, świadków Jehowy. Mamy umowę że na te tematy nie rozmawiamy, są najlepszymi sąsiadami na świecie. Ale do brzegu - panuje wśród nich trend odchodzenia od posiadania dzieci. Na mojej ulicy znajduje się Sala królestwa i tam też nie widuję dzieci. Kiedyś zeszła rozmowa z sąsiadem na temat dzieci, powiedział że świadomie nie posiadają dzieci, bo wierzą że zbliża się koniec i nie chcą ich narażać na ból i cierpienie. Pytanie brzmi: to trend globalny, czy tylko lokalny w tym zborze?
#swiadkowiejehowy
  • 11
@Bobert_Haubica:

to już 26 lat się zbierają do tego werbowania xD przychodzą inni, owszem, ale sąsiedzi są w porządku.

Pierwsze ziarno już zasiali, wzbudzili w Tobie sympatię do nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Serio możesz sobie poszukać jak ich uczą, mają być mili i uczynni dla innych, nie dlatego że to po prostu dobre, tylko dlatego żeby ładnie reprezentować organizację, co osobiście uważam za rzecz obrzydliwą (
@Zgrywajac_twardziela: O ile ich zycie i wszystko co dzieje sie w domu, w tym wychowywanie dzieci uwazam za smutne i podlem. O tyle to sa dalej ludzie, znajomi moich rodzicow sa śj i mama kiedys powiedziala, zero tematow religijnych, jakies 35lat minelo i dalej jest wszystko ok w ich relacjach. Malo tego, wpisali nas na jakas liste bo nawet jak chodza inni po naszym rewirze to do nas nikt nie puka.
@ZastepcaPomocnika: Ale to nie jest mój wymysł, w ich podręcznikach autentycznie używają takiej logiki "zachowuj się ładnie żeby ludzie mieli dobre zdanie o naszej organizacji" ubrane w bardziej poetyckie słowa, ale sens jest ten sam.

O tyle to sa dalej ludzie, znajomi moich rodzicow sa śj i mama kiedys powiedziala, zero tematow religijnych, jakies 35lat minelo i dalej jest wszystko ok w ich relacjach.

To już był ich wybór, i właściwie
@ZastepcaPomocnika:

niedokonca zgodze sie z tym, ze specjalnie zdobywaja sympatie zeby werbowac

To uwierz komuś, kto był w tym wychowywany od 2 roku życia i wyszedł stamtąd mając 26 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Twardziel dobrze mówi, jako ta osoba potwierdzam. Już jakiś dobry czas tam nie jestem. Niestety tak jest. Ogólnie uważają się za lepszych, bo, jak to często mawiają, a nawet piszą w swojej literaturze,