Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Ojciec pozbywa się Kia Sportage 1 i dostanę ją za darmoszkę :D Wygląda mniej więcej jak na zdjęciu tylko starzej. Do zrobienia jest kilka pierdół no i oczywiście uterenowienie. Będzie to moja pierwsza terenówka i poza obejrzeniem prawie wszystkich filmów #terenwizja niewiele wiem XD tera pytanie, jak to podnieść i jakie opony. Polecacie coś konkretnego, gotowego do kupienia?

#offroad #4x4 #samochody #motoryzacja #kia #sportage #kiasportage
pogop - Ojciec pozbywa się Kia Sportage 1 i dostanę ją za darmoszkę :D Wygląda mniej ...

źródło: comment_1611148245PW7vZjbhHZEg0DQToVXZRy.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@pogop: Jeśli chodzi o Sportage 1
Zestaw liftowy z alledrogo jakieś 400 zł mogę polecić z czystym sumieniem, auto ładnie się zachowuje. Nie podnoś o 3 cale bo już zgrzyta i pływa. Opony odradzam polskie nalewki gdyż biją pow. 60km/h i nie da się tego wyważyć. Odradzam też śliskie chińczyki. Polecam opony Insa Tracktion Track które mają miękką gumę i dobrze sobie radzą także zimą na lodzie oraz Insa Ranger
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: Dzięki za ten post, zarzuciłbyś może konkretnym linkiem do allegro z tym liftem?

Opony po przeczytaniu masy rzeczy na temat, stwierdzam, że wolałbym chyba MT, bo na daily będę jeździł innym samochodem, a ten to tylko w teren.

Przy tym lifcie trzeba dać dystanse?
  • Odpowiedz
@pogop: Nie trzeba jeśli opony dobierzesz odpowiednio.
Polecam MT Traction Track z Insy są świetne zimą i robią dobrze w piachu i błocie i mają taką rzeźbę bieżnika że nie lecą na mokrym asfalcie jak simexy wiec da się i po asfalcie normalnie latać.
Jakbyś się zdecydował dam ci namiar bezpośrednio do importera który ma rabat względem rynkowych cen jakieś 20-30% na oponie.

Zestaw do podniesienia z kolei znajdziesz tutaj,
T.....o - @pogop: Nie trzeba jeśli opony dobierzesz odpowiednio.
Polecam MT Traction...

źródło: comment_16117423244D3ijfvA0IMtsIjk5m8Wsl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
https://www.olx.pl/oferta/kia-sportage-lift-2-podniesienie-komplet-dystans-zawieszenia-CID5-IDkgxt6.html


@Tonari_Totoro: Już to widziałem XD W sumie pierwsze co znalazłem, gdy zacząłem szukać liftu. Gość się udziela ostro na grupie facebookowej. Tylko jednak wątpliwość, naoglądałem się terenwizji i tam mówią, żeby nie liftować z podkładkami, tylko sprężynami. Nie wiem tylko, jak to się ma do tego modelu. W każdym razie jak coś jest tanie i dobre, to mi się podoba :) Inna sprawa, ze na tej grupie odezwał się
  • Odpowiedz
@pogop: powinny po lifcie wejść opony 29"
Tam sam podkładki tylko na przód bo jest tam niezależnie i inaczej się nie da.
Podkładki pod sprężyny przy sztywnych mostach były krytykowane bo potrafią wypaść na wykrzyzach razem ze sprężyna i sprawia że auta pływają.
  • Odpowiedz