Wpis z mikrobloga

#budzetdomowy #finanse #zakupy
Mirki, jaka apka do kontroli zakupów/budzetu. 2 osoby, chodzi glownie o zakupy, rachunki sa juz ogarniete. Jak najprostsza, wprowadzanie z telefonu ale fajnie jakby byl tez dostep z kompa. Fajnie tez jakby dalo sie zapisywac paragony ale prostota najwazniejsza. Chodzi o to zeby na biezaco bylonwidac kto "jest na plusie". Podzial miesieczny/roczny tez mile widziany.
Na wyjazdach uzywam splitwise ale moze jest cos lepszego.
  • 8
  • Odpowiedz
@hankel: W takim razie w Ynabie będzie się dało to policzyć na różne sposoby.

Jeśli macie tylko jeden wspólny budżet to można utworzyć oddzielne kategorie: wydatki jej/ wydatki jego, można też prowadzić oddzielne budżety (ja mam swój, różowy ma swój, mamy wspólny budżet na wydatki związane z mieszkaniem i czasem są też dodatkowe budżety na różne okazje np. wakacje itp.).

Akurat u mnie jest tak że do wspólnego budżetu (mieszkanie, wyżywienie)
  • Odpowiedz
@tabsley: chęć wynika z kupowania pierdół które "się przydadzą" do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°), później z tego powstają niepotrzebne spięcia. Po opisie to jest coś czego szukałem.
  • Odpowiedz
@hankel: oj tak tu można poszaleć, akurat u nas to ja jestem od kupowania przydasiów do domu xD
Poszukaj na tagu #budzetdomowy, jakieś dwa tygodnie temu wrzucałem w komentarzu gifa z Ynaba z raportem wydatków. Wszystko widać jak na dłoni - zależy jak ustawisz kategorie.
  • Odpowiedz
@tabsley: gadżetów nigdy za wiele( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak Ynab to jeszcze nie teraz, musi być po polsku + szukam czegoś tylko do rejestracji wydatków - bez dodawania kont i zakładania z góry budżetu.
  • Odpowiedz
@hankel Rozwijam z kolegą aplikację https://easybudget.pl. Jest w pełni webowa + PWA (czyli można ją przypiąć do ekranu telefonu i korzystac jak z aplikacji mobilnej). Mamy możliwość współdzielenia budżetu i powoli rozszerzamy zakres prezentowanych statystyk (w tym właśnie pracujemy nad bilansem o którym napisałeś - powinien być gotowy mniej więcej w następnym tygodniu). Zapraszam do spróbowania i wyrażenia opinii - każdy feedback jest bardzo mile widziany :)
  • Odpowiedz