Wpis z mikrobloga

Mirki chyba mnie chinol oszukuje i szkaluje.

Zamowilem w listopadzie fanty za 1500, 2 pudelka. Teoretycznie chinczyk mial wyslac w 2 dni dhlem + 15 dni transport, w grudniu podeslal mi jakis fejkowy tracking z data wysylki z pazdziernika xD miesiac przed moim zamowieniem.
Zrobilem spor, chinczyk wyslalm nowy tracking dhl z wysylka na poczatku grudnia.

Mija 70 dzien a na stronie dhl stoi "Shipper has generated a shipment label, but the shipment has not yet been handed over to DHL" ali upiera sie ze to nie odswiezony status i mam czekac, za tydzien wbija 75 dzien i niby gwarancja ze maja zwrocic kase...

Jakis pomysl co z tym zrobic ? ali pisze zebym czekal ja im pisze zeby mi #!$%@? oddali kase xD a chinczyk juz nic nie pisze i ma #!$%@?, teoretycznie sklep oficjalny i w ogole a tu taki cyrk

#aliexpress #chinskacebula #alipaczka
  • 20
@mmmmmmmmmmmmmm: Jedyna twoja szansa to support Ali, który się mocno pogorszył. Ale wystarczy, że da jakiś lewy tracking do Ali i pewnie im to wystarczy jako dowód, że wysłał i że doszło ale nie koniecznie do Ciebie. Potrzebowałby trackingu do miasta gdzie zamawiałeś, ale z drugiej strony DHL to może i nazwisko podaje. No po prostu musisz dispute otworzyć i się modlić. Szansa na zwrot siana jednak jest. Ale kurła nie
@Passarant: możesz powiedzieć w czym bezpieczniejsza jest płatność kartą niż płatność bez przelewy24?

Za dwa tygodnie mija termin moich paczek, które są w liege od 5.12.2020 i pewnie otworzę spór, paczki to ASS 0045, płacone przez przelewy24, wartość 500zl. Nigdy nie płaciłem kartą, do tej pory spory zazwyczaj się udawały. Chciałbym wiedzieć co to za różnica, bo jak się na to patrzy z boku to chyba żadna, kasę i tak dostaje
@Michal-pqdb123: Nie masz gwarancji, że AliExpress odda pieniądze. Ja miałem tak ostatnio. Dopiero po bojach z nimi udało się. I wtedy możesz zrobić obciążenie zwrotne przez wystawcę karty. Tylko to też możesz zrobić chyba maksymalnie po 120 dniach.