Wpis z mikrobloga

@TheBloody: Z doświadczenia powiem - nie, absolutnie nie zaniża, przed wbiciem 1200-1300 (i to w blitzu) ranking FIDE ci nie grozi. Z takim rankingiem to co najwyżej IV kategoria (a i to przy sporej ilości farta).
  • Odpowiedz
O własnym doświadczeniu, bo sam miałem 1100 w rapidzie, jak wbijałem IV kategorię :). Rozumiem jednak, że sporo zależy tu od zarówno od szczęścia, jak i np. okolic (w Warszawie jest więcej turniejów, więc spodziewałbym się tu łatwiejszego wbijania niż np. w Koszalinie).
  • Odpowiedz
@Siwek97: Porównujesz rapid w internecie do klasyka stacjonarnego o kategorię?
Mam II kat i w necie w rapidy kręcę się około 2100-2200 i nie ma to kompletnie odzwierciedlenia w rzeczywistości kiedy na turnieju stacjonarnym rapid wychodzi mi około 1600-1700.
  • Odpowiedz
@thomekh : Ale mówisz o lichessie czy chess.comie? 2100-2200 na lichessie rapidzie przy mocnej II-ce by mnie nie zdziwiło. Ale na chess.comie - byłbym w szoku. Żeby też nie było - podane przeze mnie wcześniej wartości dotyczą chess.coma, na lichessie oczywiście będą one wyższe
Co do porównywania rapida do stacjonarnego - tak, nie jest ono dobre, ale zakładając, że OP nigdy nie grał realnego turnieju, to ciężko o coś lepszego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Siwek97: @thomekh: różnie to bywa bo są ludzie którzy mają po 1300-1400 FIDE a mają I kategorie i spotkałem takich. Nawet kandydat około 1600.
2 kategorie z reguły mają po 1500-1800 na chess comie z tego co się spotkałem.
Jak ty masz 2100 to kocur jesteś. No chyba że mówisz o lichess.
  • Odpowiedz