Wpis z mikrobloga

serio, jak ktoś ma więcej jak 15 lat i ogląda shouneny to dla mnie musi być znacznie opóźniony w rozwoju.
Anime ogólnie rozumiem. Slice of life, romanse, isekaie, sci-fi, hentaie, wszystko jest do przyjęcia. Ale fani shounenów mnie kompletnie przerażajają. Wszystkie są podobne. No #!$%@?.
Bohaterem jest po prostu ułomek z jakimś marzeniem, a ludzie z jakiegoś powodu go lubią. Większość populacji w świecie/duża mniejszość ma jakiś przedmiot/nadprzyrodzone moce które rozwija. By pokonać jakiegoś oczywistego płytkiego #!$%@? główny bohater ćwiczy siłę przyjaźni i specjalny atak. Po flashbackach z #!$%@? wspomnień z dzieciństwa trwających 10 odcinków używa tego ataku i #!$%@? nie żyje/zaprzyjaźnia się z MC. Potem pojawia się kolejny #!$%@? i tak w kółko.
Zrobiłoby się anime o chłopcu z porażeniem mózgowym, którego marzeniem najsilniejszym drifterem wózka inwalidzkiego. Na egzaminie na kartę inwalidzką spotkał kilku przyjaciół, którzy maja to samo marzenie i razem walczą z agentami ZUSu, którzy chcą im zabrać zaświadczenie o niepełnosprawności, by zły kierownik kupił sobie nowe porsche za zdefraudowane pieniądze. Po ostatecznej walce łamią mu kręgosłup i musi jeździć na wózku przez co podczas arcu treningowego w centrum rehabilitacji zaprzyjaźniają się i razem stają w walce przeciwko ministrowi zdrowia, który chce zniewolić niepełnosprawnych i zrobić z nich cyborgi by użyć ich w wojnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. No i te cyborgi są używane przeciwko drużynie inwalidy przez co mają kryzys swojego kodeksu moralnego niepełnosprawnego i sami myślą o zostaniu cyborgami, ale po płomiennej przemowie MC uznają, że prawdziwa siła płynie z przyjaźni i potu wylewanego w centrum rehabilitacji.
Wymyśliłem to gówno w 5 minut a i tak pewnie jakby się to zanimowało to znaleźli by się autyści, którzy by bronili tego bardziej jak Karyna swojego dziecka przed dostępem do wizyt ojca mimo wyroku sądowego.

ps. szukajac tego obrazka dowiedzialem sie, ze jest anime o rugby na wózkach inwalidzkich
#mangowpis #anime
Grzesiu-Korczynski - serio, jak ktoś ma więcej jak 15 lat i ogląda shouneny to dla mn...

źródło: comment_16110734625MA8aXARy2Fa3dEuZxAmBS.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz