Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy. Chciałbym ogarnąc system który pozwoli mi sprawdzać co dzieję się z dziadkiem podczas nieobecności domowników. Chciałbym rownież wyposazyć dziadka w opaske SOS, tak aby dziadek mógł nacisnąc jeden przycisk i kilka osób dostaje powiadomienie w jakiejś aplikacji. Wiem ze na pewno będzie mi potrzebna kamera WIFI. Czy może ktoś walczył z podobnym problemem albo jest bardziej obeznany w temacie i doradzi z jakich elementów mogłbym coś takiego złożyć.
#homeassistant #smarthome #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@xb0bekx: może elektroniczna niania ( są różne, podgląd z telefonu itp) + są też takie zegarki z lokalizacją, funkcja sos. Zależy w jakim dziadek jest wstanie. Bo jak głownie przebywa w jednym pomieszaniu elektroniczna niania będzie najlepsza
  • Odpowiedz
@owocowazielonka: No własnie myslałem o elektronicznej niani. Wiekszy problem mam własnie z taką opaską bo chciałbym taką prostą ze jeden przycisk, a naciśnięcie powoduje wywołanie jakiegos powiadomienia czy cos. Nie potrzebuje własnię żadnych bajerów w stylu lokalizacja, mozliwość rozmowy przez taką opaske itp
  • Odpowiedz
@xb0bekx: Apple Watch nawet informuje o tym, jeśli dziadzio by się przewrócił. Nie musi mieć do tego iPhone'a, ale mankament jest taki, że dość często by musiał ładować. Niestety nie znam alternatywy
  • Odpowiedz
@xb0bekx: są za około 300 zł (nowe używane taniej) zegarki z gps, nasłuchem i z guziczkiem sos który jak się naciskie wysyła powiadomienie na telefon. Wpisz sobie w google zegarek z lokalizatorem sos dla dziecka/seniora to wyskoczy pełno. A elektroniczna niania jest super. Można postawić na jakieś wyższej półce i obejmie cały pokój. Są też takie co wysyłają powiadomienie jak usłyszą jakieś dziwne dźwięki hałasy (jak by dziadek upadł i zapomniał
  • Odpowiedz