Wpis z mikrobloga

Rzadko korzystam z #czarnolisto, natomiast ostatnio u mnie przybyło trochę użytkowników, gdyż postanowiłem blokować antyszczepionkowów (tylko antyszczepionkowców, nikogo innego nie blokowałem). Kiedy przegląda się komentarze pod znaleziskiem, to są one ukrywane i trzeba je ręcznie odsłonić. Niesamowite jest to, że za każdym razem jak odsłaniam z ciekawości taki komentarz, to okazuje się że dana osoba ma prawicowe poglądy, neguje globalne ocieplenie itd. Dosłownie za każdym razem, jak na razie nie zauważyłem wyjątków. Ciekawe z czego to wynika?
#neuropa #bekazprawakow #szczepienia #foliarze
  • 10
  • Odpowiedz
aborcja - moje ciało moja sprawa, mimo, że dziecko to nie ich ciało


@DanteTooMayCry: twierdzenie, że płód to pełnoprawne dziecko jest bardzo na wyrost i takie przekonanie wynika najczęściej z przynależenia do religii.

szczepienia to nie Twoje ciało tylko
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo:

twierdzenie, że płód to pełnoprawne dziecko jest bardzo na wyrost i takie przekonanie wynika najczęściej z przynależenia do religii.


Jest pełnoprawnym osobnym bytem. Nie jest ciałem matki. To nowe życie. Nie jest istotne, że jest zależne od matki, bo to samo można powiedzieć o niemowlaku - też bez kogoś innego nie da sobie rady. Postulujmy więc możliwość zabijania niemowląt! Samo też nie wybrało powołania się do życia. Jest konsekwencją działań dwojga ludzi. Jestem agnostykiem. I co teraz? Na co
DanteTooMayCry - @niebieskieniebo: 

 twierdzenie, że płód to pełnoprawne dziecko je...

źródło: comment_1610998266ge673XIz7aAyc418co8wga.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jest pełnoprawnym osobnym bytem. Nie jest ciałem matki. To nowe życie. Nie jest istotne, że jest zależne od matki, bo to samo można powiedzieć o niemowlaku - też bez kogoś innego nie da sobie rady. Postulujmy więc możliwość zabijania niemowląt! Samo też nie wybrało powołania się do życia. Jest konsekwencją działań dwojga ludzi. Jestem agnostykiem. I co teraz? Na co zrzucisz?


@DanteTooMayCry: parutygodniowy płód jest na niższym stopniu rozwoju niż karaluch. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można nadawać prawa czemuś, co nie ma mózgu. Amputowana kończyna też ma jakieś prawa? Śmierć człowieka też się stwierdza po śmierci mózgu. Nie ma mózgu - nie ma człowieka.

Dopóki to co robimy nie wpływa na tego drugiego.

No właśnie dlatego są kompromisy, przecież to jest logiczne i o to mi chodzi od
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo:

parutygodniowy płód jest na niższym stopniu rozwoju niż karaluch. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można nadawać prawa czemuś, co nie ma mózgu. Amputowana kończyna też ma jakieś prawa? Śmierć człowieka też się stwierdza po śmierci mózgu. Nie ma mózgu - nie ma człowieka.


Ostro. Chyba musisz na biologię wrócić. Skrzeczysz podobnie jak te na
  • Odpowiedz