Wpis z mikrobloga

@Rafalski45: No tak, ale ta opcja jest z ekstra kuciem płytek ;/ Chciałem tego uniknąć, ale jak koszta tej przedłużki są takie duże, to chyba trzeba będzie flexa użyć i dać podkład od spodu ;/ Dzięki
@Rafalski45: No właśnie przy pierwszym montażu mieszacz został zainstalowany na dolnej granicy;/ O ile przełącznik natrysku by jakoś może działał, tak klamka zagina się do tyłu i blokuje się na osłonie. Dodatkowo jakie połączenie rurek do takiego mieszacza by było najlepsze? PEX ? czy jakieś zaciskane?
@Rafalski45: Kurcze.. Bo tak ogólnie to wyskoczyła mi rura z pexa skręcanego w zabudowie pod prysznic podtynkowy i cały słupek wody się zrobił. Nie wiem czy teraz wymieniać na zaciskane wszystkie, żeby się nie powtórzyło czy pex skręcany tak jak było i liczyć ze tym razem wytrzyma :/
@Rafalski45: Rok wytrzymało i wyskoczyło... No ale tak na logikę to wystarczyło by wymienić tylko rurki od zimnej i cieplej na zaciskane, bo na wylewce i słuchawce to już nie ma dużego ciśnienia to raczej nie puści nie? Ile taka usługa może kosztować? Ty przypadkiem nie robisz w Wawie ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rafalski45: Co to znaczy kombinował z jedna płytką? Ja nie mam takich samych płytek już. A jedna inna płytka to wygląda kiczowato ^^ Ja zrobione mam profile aluminiowe, nie chciałem fazowania. Ja myślę, żeby wyciąć płytkę flexem tą wyżej, żeby było dojście do montażu mieszacza ( nie usuwać całej, żeby profili nie niszczyć) i na to nowa płytka.
@asxx3: wymieniłbym tą jedną płytkę na mozaikę, górnej bym nie ruszał, bo tam i tak masz pewnie deszczownicę tylko podpiętą ewentualnie słuchawkę (w zależności na co robiłeś pierwszeństwo) i naprawiłbym tylko boczne przyłącza wody. Raczej będziesz musiał zrobić z powrotem skręcane, bo do zaciskania nie starczy Ci rurki (musiałbyś ściąć te końcówki pofałdowane od pierścienia zaciskającego)
@Rafalski45: No estetycznie nie widzę takiej jednej płytki mozaikowej, ale to już kwestia gustów. Dodam, że nie jestem fachowcem i podczas usuwania tej płytki poniszczyłem krawędzie pozostałych dolnej i górnej, dlatego schylam się ku opcji nowej warstwy, co do przyłączy to jest krótki odcinek jakieś 50cm. Jakbym wyciął dolna płytkę to było by dojście. Z jednej strony nikt nie słyszał, żeby rurka wypadła z pexa, ale jak mam szanse to zmienić
źródło: comment_1610959106rVINwCJgGqolnv8q7WvKJi.jpg
@Rafalski45: Nie z tej strony przedłużka :) Ja potrzebuje wydłużyć dzyndzel i gałkę, a nie całość. Z tym co pokazałeś to i tak musze kuć wszystko żeby pod spód się dostać.