Wpis z mikrobloga

@rysio_lubicz:
1. Dzieci szły prosto z rampy do komór gazowych. Tym ludziom zdjęć nie robiono.
2. Nie każde ubranie w paski to pasiak
3. Nie sądzę żeby załoga Auschwitz bawiła się w konwenanse i pozwoliła dzieciakowi pozować do zdjęć z atrybutami konduktora. No i bujne włosy
Dlatego to zdjęcie mi się nie zgadza z setkami innych które widziałem
  • Odpowiedz
@kretoslaw25986: moja Babcia trafiła do Majdanka w wieku 4 lat. Przeszła w obozie czerwonkę i po uderzeniu przez SSmana straciła słuch w prawym uchu na resztę życia. Jej 3 letnia kuzynka nie miała tyle szczęścia, bo po trafieniu na izbę chorych od razu wyrzucono ją do dołu z wapnem.

Babcia przeżyła obóz i roboty w Niemczech. Zmarła w 2013 w wieku 76 lat. Także uwierz - sporo dzieci przeszło przez
  • Odpowiedz
@kretoslaw25986: Rozróżnij Auschwitz i Birkenau na dwa różne obozy, które były niedaleko od siebie. I nie prawda że wszystkie były zabijane. Polecam wycieczkę z dobrym przewodnikiem do Auschwitz-Birkenau, a jeżeli już byłeś to jeszcze raz.
  • Odpowiedz
Nie sądzę żeby załoga Auschwitz bawiła się w konwenanse i pozwoliła dzieciakowi pozować do zdjęć z atrybutami konduktora. No i bujne włosy


@kretoslaw25986: może dzieciak był konduktoremm w pociągu do Auschwitz, nie pomyślałeś o tym?
  • Odpowiedz