Wpis z mikrobloga

@BekaZWykopuZeHoho: ma, patrz wóz Drzymały, w państwie demokratycznym dołożyliby mu mandat/zabrali dzieci za np. za małą powierzchnie mieszkalną, a w państwie prawa - monarchii gdzie szanuje się jednostkę, urzędnik przychodził i sprawdzał czy Drzymała przesuwa wóz
  • Odpowiedz
@m1600: w demokracji nie liczy się prawda, a tylko barbarzyńska siła tłumu, dlatego nie ma argumentów które mnie przekonają do tego obrzydliwego ustroju

dlaczego nie można?


@m1600: ??? mogę przegłosować demokratycznie że znacjonalizuje majątek pana @m1600, już to DEMOKRACJA wielokrotnie robiła i co? nie powinieneś się burzyć wszak zrobiono to zgodnie z prawem
  • Odpowiedz
@kingwing1:

Dziwne bo historia pokazuje coś zupełnie innego, wielokrotnie królowie byli despotami ponieważ uważali że „motłoch” jest tylko po to żeby im usługiwać.

Przypominam że rewolucja francuska wybuchła z tego właśnie powodu.
  • Odpowiedz
@Wedam: Cesarz Franciszek był monarchą i źle rządził?

ani Pinochet, ani Franco nie byli monarchami. Źle rządzili?


@Wedam: dobrze rządzili, ale jak skończyli, a jeśli restaurowaliby monarchie może teraz w tych państwach ich potomkowie rządzili długie wieki, a może nie ale jednostkowy przykład nic nie znaczy.

Reagan źle rządził? a był demokratą (republikaninem xd ale wierzył w demokracje)
  • Odpowiedz
Dziwne bo historia pokazuje coś zupełnie innego, wielokrotnie królowie byli despotami ponieważ uważali że „motłoch” jest tylko po to żeby im usługiwać.


@BekaZWykopuZeHoho: podaj przykłady takich monarchów katolickich
  • Odpowiedz
@kingwing1 nie odpowiedziałeś na mój argument. Mieszkańcy krajów demokratycznych są na ogół bardziej zadowoleni niż mieszkańcy krajów o innych ustrojach. To fakt.

Gdybyś teraz miał wylosować gdzie będziesz obywatelem i możesz losować w ciemno spośród grupy państw demokratycznych lub w ciemno spośród grupy monarchii, z której puli losowałbyś?
  • Odpowiedz