Wpis z mikrobloga

Kupiłem auto z praktycznie nieużywanymi zimowymi Goodyerami z 2018 roku.
Jedną przeciąłem na krawężniku ()

Chciałem dokupić 1 sztukę ale praktycznie nigdzie nie ma tego modelu albo jest na zamówienie i 2 tyg czekania.

Jak kupie tylko 2 inne na jedną oś to będzie ok czy muszę kupić od razu 4?

Wiem, że są dopuszczalne różne opony na osiach ale czy rzeczywiście ma to tak duzyw pływ na bezpieczeństwo jazdy, że warto od razu kupować cały nowy komplet?

#motoryzacja #samochody #opony
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheWalkingBed: Skoro rozciął ją na krawężniku to uszkodził ściankę opony prawdopodobnie, wiec nie naprawi tego.
@grubyy od dwóch lat jeżdżę na różnych oponach na osiach (parami) , felgach różnych rozmiarów R16 przód / R15 tył, kombinacje z szerokościami felg i tak dalej. Kup dwie, nie ma sensu 4.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubyy: oczywiście że można mieć różnych producentów, ba nawet różne rozmiary czy różne rzeźby bieżnika na osi przedniej i tylnej.
@nunu85 wiem, że przepisy na to pozwalają ale kwestia czy jest to bezpieczne. W mieście nie robi różnicy ale zakręt w trasie i różna przyczepność opon mnie zastanawia.
Z drugiej strony ludzie jeżdżą na osi napędowej na bardziej startym bieżniku tej samej opony. To też jakby miały inne właściwości więc może dziele włos na czworo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grubyy: przecież nawet jak z przodu i z tyłu założysz dokładnie te same opony, to i tak trakcja będzie się wyraxnie różnic, że względu na nacisk/ obciążenie osi przedniej i tylnej.

więc nie, to że z tyłu dasz innego producenta niż z przodu żadnego problemu ani niebezpieczeństwa nie stwarza