Wpis z mikrobloga

Pewnie są tutaj osoby, które używały rożnych portfeli BTC na Androida i mają jakieś porównanie?
Wydaje mi się, że taki porfel powinien mieć w miarę dobre zabezpieczenia (jak na hot wallet), obsługę różnych standardów segwit (native, legacy, itp.), możliwość ręcznego ustawiania opłaty, może obsługę portfeli sprzętowych lub niektórych altcoinów? Coś jeszcze warto wziąć pod uwagę ?

Co sami używacie?
Z góry dzięki!

#kryptowaluty #bitcoin

Najlepszy portfel BTC na Androida to?

  • Blockstream Green 7.1% (3)
  • BRD 9.5% (4)
  • Coinomi 9.5% (4)
  • Edge 2.4% (1)
  • Mycelium 38.1% (16)
  • Samourai 23.8% (10)
  • Inny (wpisz w komentarzu) 9.5% (4)

Oddanych głosów: 42

  • 11
  • Odpowiedz
@bllc: Pewnie żadnej szczególnej :D Po prostu to dobry, open sourceowy portfel. Część z portfeli, których wymieniłeś nie nadają się do niczego. Coinomi jest znany z afery, w której w ramach testów seedy były wysyłane w sieć.

Ale co ma ciekawego moim zdaniem Green (które może cię nie zainteresują):
- Obsługę portfeli sprzętowych
- Liquid Network. Jak będziesz spekulantem (jeśli jesteś) i tradujesz między paroma giełdami, które Liquid obsługuje to masz
  • Odpowiedz
@fervi: Ok, rozumiem.

A jak to jest z odtwarzaniem seeda? Czy jeśli założę w danym portfelu adres native, to na innym obsługującym ten standard bez problemu go odtworzę (mobilnie lub, np. na PC)? Nie wiem czy dobrze widziałem, że nie każdy portfel ma taką samą ilość słów seed?
  • Odpowiedz
@bllc: ogólnie portfele obsługują coś co się nazywa standardem BIP39. I to na jego podstawie są budowane słowa. Electrum ma inne, ale ma kompatybilność z BIP39 "do włączenia". Będzie dobrze
  • Odpowiedz
@fervi: Dzięki, doczytałem też, że można przekonwertować BIP39 na inne srandardy.

Jeszcze jedno, jeśli chciałbym w przyszłości dokupić ETH (lub pochodne), DOT czy np. ATOM, to warto zainteresować się jakimś multi portfelem, np. Guarda? Atomic? Czy może lepiej rozbić to na kilka różnych porfeli?
  • Odpowiedz
@bllc: Nie jestem fanem multiwalletów z prostego powodu. Kryptowalut masz tysiące, a najczęściej tego typu portfele nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości obsługi każdego coina
  • Odpowiedz
@fervi: Mam też nieużywany smartphone. Mógłbym go przygotować zgodnie z instrukcjami, wyczyścić, brak neta, itp.

Przeczytałem, że mógłbym na nim stworzyć cold wallet, na drugim hot. I na jednym telefonie podpisywać transakcje, a na drugim tylko do odczytu i wysyłać. Oczywiście bardzo rzadko, bo to raczej pod hodl.

Widziałem, że można to zrobić z przykładowo:
Samourai + Sentinel
lub
2x Electrum (tutaj musiałbym sam stworzyć adres/seed BIP39 na pobranej stronie -
  • Odpowiedz