Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Megawonsz_dziewienc nie oszukujmy się, bo pewnie 1 osoba na 1000 to zgłosi. Ja to sens takiego zgłoszenia skonsultuje zaraz z policjantem, jednak z trzech numerów już Pana z Ukrainy postraszyłem policją i choćby miało go to zatrzymać tylko na czas zmiany numeru telefonu to i tak uważam, że jest to jakiś mini sukces :(
  • Odpowiedz
  • 6
@Corsen 10 min temu to samo rozowa miała, dobrze że byłem w domu bo już sięgała po kartę ( ͡º ͜ʖ͡º) idziemy teraz sobie coś kupić za zaoszczędzone pieniążki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
To jest czysty scam. Niedawno ten rodzaj oszustwa na Olx był opisywany na niebezpieczniku lub podobnej stronie. Wchodzisz w podesłany na whatsappie link, podajesz nr karty, kod CVV i elo hajsy. Ostatnio wystawiłem 2 przedmioty na olx i dostałem wiadomości na wappie od jakiejś „zdecydowanej na zakup” pani z Rosji z rosyjskim nr kierunkowym która „pisze na wapp bo olx blokuje gdy pisze do wielu” oraz od Antonio który pisze z „drugiego
  • Odpowiedz
@golddg @Corsen: Z jednej strony oszustwo widoczne jest gołym okiem (lipne linki, sposób pisania itp.)
Z drugiej strony jeżeli ktoś nie czyta wykopu i nie spotkał się z tym wcześniej może łatwo się nabrać.

Zastanawiam się jaka musi być skala przypadków kiedy oszustom się udaje.

Wasze 2 przypadki niestety pokazują, że na takie ataki podatne są nie tylko osoby
  • Odpowiedz