Wpis z mikrobloga

Pisałem już, że nie kibicuję #radio357. Jakoś cały ten Michniewicz strasznie mnie zraził.

Radio bez serwisu informacyjnego wydaje mi się jakieś wykastrowane, a ich deklaracja apolityczności doprowadza do absurdalnych sytuacji.

Wczoraj jakieś pierdu, pierdu o grzejnikach, a po chwili krótka zapowiedź w stylu:

w dniu dzisiejszym musimy zagrać ten utwór:

i puszczają Disturbed "The Sound Of Silence"... wiadomo - morderstwo Adamowicza, WOŚP, Gdańsk, tragedia, hejt,

Kończy się kawałek i co? Powiedzą coś? Wzniosła muzyka, smutna chwila, wielka tragedia. Wypadałoby powiedzieć kilka słów...

Ale nie... dżingiel i... następna piosenka! Bez słowa komentarza.
W końcu i ta piosenka się kończy i... jakieś pieprzenie o tym co za oknem.

To brzmiało tak fatalnie, że mi ręce opadły.
Odniosłem wrażenie, że nie było ani słowa, bo ktoś postanowił uciszyć prowadzącego - żeby czasami nie urazić jakichś słuchających prawaków. Bo wspominanie o WOŚP jest POLITYCZNE.

A żeby nie było, że mam zwidy, to spójrzcie do archiwum radia 357.
Po "The Sound Of Silence" powinna być gadanina prowadzących... a nie było.

Zobaczcie, że wszystkie linki do piosenek i komentarza zgrywają się niemal idealnie. Z wyjątkiem linku do "komentarza", którego nie było po "The Sound Of Silence".

Czyżby cenzura w tym strasznie wolnościowym radiu?

#trojka #trujka #radio #radionowyswiat
pokpok - Pisałem już, że nie kibicuję #radio357. Jakoś cały ten Michniewicz strasznie...

źródło: comment_1610709230NYugC7CQg25GxBIe5Y8lpG.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: słucham, bo jestem ciekaw i wciąż mam wiele sympatii do ludzi, którzy założyli to radio. Słuchałem Trójki przez ostatnie 25 lat.

Wpis był nie o tym... tylko o cenzurze.
  • Odpowiedz
@pokpok: Masz szanse nadrobić trójkowanie, bo ja już nie słucham. Skończyłem w momencie jak ruszyło RNŚ, ale mi nie podeszli ze względu na politykierstwo i autocenzurę, czarę goryczy przelało wywalenie gościa który o facecie powiedział że to facet. Dałem sobie spokój z RNŚ, ale jeszcze wracałem z sentymentu do audycji porannych Mana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pokpok: Słuchasz tylko po to, żeby potem narzekać jak Ci się wszystko nie podoba? Wiesz, że słuchanie nie jest obowiązkowe?
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: Nie. Piosenka była lakonicznie zapowiedziana. Jej kontekst jest oczywisty, ale nie kontynuowano tematu. O tym, że coś się zadziało świadczą pozmieniane wpisy.
  • Odpowiedz
@pokpok: Ale jaką hipokryzję? Że prowadzący nie powiedział czegoś co Ty chciałbyś usłyszeć? Nawiązał do rocznicy utworem i chwała mu za to. Zdaje mi się, że archiwum simx jest niezależne i samo generuje wpisy a Ty doszukujesz się jakiejś głębszej ideologii # urojeniaprawakoidalne
  • Odpowiedz