Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust:
W życiu czy w poglądach?
W życiu zdecydowanie wolnorynkowiec, ale tutaj idzie mentalność Kaliego
W poglądach socjalista interwencjonista - wszystkie dane jak i logika pokazuje, że model planowy jest skuteczniejszy. Popieram wspieranie biednych i rodziny wielodzietne (mimo bycia singlem i nie planowania rodziny).

Ale to wiesz, jestem typowym przedstawicielem mówi jedno, a robi drugie.
Jestem wielkim fanem kościoła katolickiego i jego systemu wartości, mimo że sam nie wierzę w Boga
@Fan_Morawieckiego:

https://www.medme.pl/artykuly/pozytywny-wplyw-alkoholu,33758.html

Udowodniono, iż umiarkowane spożywanie etanolu, znacznie obniża ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Badania pokazały, że spożycie alkoholu w ilości 20-30g dziennie zmniejsza ryzyko tej choroby, o co najmniej 20-25%. Pozytywne działanie alkoholu związane jest ze zwiększeniem stężenia frakcji dobrego cholesterolu (HDL) i dobroczynnym wpływem na procesy krzepnięcia i fibrynolizy.
@In_thrust_we_trust:
https://niebieskimotyl.pl/poznaj-nowotwory/rak-trzonu-macicy/

Co ciekawe, palenie tytoniu również obniża ryzyko zachorowania na raka trzonu macicy


Co nie znaczy wcale, że palenie papierosów jest zdrowe i zalecane u kobiet.

Plus artykuły na stronach typu medme miałem oferty pisać. Pisanie polegało na tym, że mam się zgodzić na wrzucenie mojego nazwiska pod to, że pisał to lekarz a nie copywriter jako jeden z 30 tego dnia.

Dałem link do wytycznych i możesz sam sobie
@In_thrust_we_trust:
Nie, hipokryzja jest wtedy, kiedy robimy rzeczy sprzeczne z tym co mówimy.

Mój przykład hipokryzji to jest to, że ukrywam na co dzień popieranie PiSu i na Tinderze wrzucać teksty z gwiazdkami.

To, że uważam, że wysokie opodatkowanie jest korzystne dla społeczeństwa, a sam optymalizuje co się da, nie jest hipokryzją, tylko przykładem optymalnej strategii. Najlepszą dla mnie sytuacją jest kiedy wszyscy płacą jak najwięcej, a ja jak najmniej, najgorszą
@Fan_Morawieckiego:

Hipokrytą nie jest ktoś, kto pokazuje, że dyskryminacja jest szkodliwa, a jednocześnie sam dyskryminuje, bo ma z tego korzyści.


Dlaczego nie? Uważa że coś jest szkodliwe dla społeczeństwa a sam ma z tego korzyści - jest oportunista po prostu. Chce żeby inni działali tak jak uważa za słuszne, a samcrobi inaczej ze względu na własne korzyści

To, że uważam, że wysokie opodatkowanie jest korzystne dla społeczeństwa, a sam optymalizuje co
A robisz tak? Czy to tylko fikcyjny przykład? ;)


@In_thrust_we_trust: domysł się.

Dlaczego nie? Uważa że coś jest szkodliwe dla społeczeństwa a sam ma z tego korzyści - jest oportunista po prostu. Chce żeby inni działali tak jak uważa za słuszne, a samcrobi inaczej ze względu na własne korzyści


@In_thrust_we_trust: nie. Ja chcę by inni działali tak jak jest korzystnie. I dla mnie i dla nich.

To jest hipokryzja moim
@Fan_Morawieckiego:

Ja nie chcę poświęcenia jednych kosztem innych, co współpracy, gdzie wszyscy korzystają.


Czyli tez zamierzasz placic te wysokie podatki jak inni tak? Z tego takvto rosumiem. Wtedy ok, niemw zadnej hipokryzji ani oportunizmu

Gdybys np byl za wysokimi podatkami i interwncjonizmem, a sam bys np ukrywał przychody i generalnie działal tak zeby zapłacic jak najnizszy podatek - to bylaby hipokryzja

Ja chcę by inni działali tak jak jest korzystnie. I
Czyli tez zamierzasz placic te wysokie podatki jak inni tak? Z tego takvto rosumiem. Wtedy ok, niemw zadnej hipokryzji ani oportunizmu

Gdybys np byl za wysokimi podatkami i interwncjonizmem, a sam bys np ukrywał przychody i generalnie działal tak zeby zapłacic jak najnizszy podatek - to bylaby hipokryzja


@In_thrust_we_trust:
Chęć zwiększenia dochodu swojego jest naturalnym instynktem i od tego ma być być aparat skarbowy, by mi to uniemożliwić.
Jeśli inni ukrywają
@Fan_Morawieckiego:

Miliarder płaci większe podatki dzięki czemu jest lepsza infrastruktura, lepsza edukacja i mniejsza korupcja, co pozwala mu zwiększyć zyski


Zwiekszac zyski, ale nie na tylecnaike by zwiekszyl gdyby tego podatku nie zaplacil.
Tocjest logiczne: on placi stosunkowo bardzocduzy podatek, glownje po to aby dystrybuowac pieniadze na innych i biedniejszych. Oczywistym jest ze tylko niewielka czeac wroci do niego w postaci jakichs zyskow. Wiec tutaj sie mylisz
@Fan_Morawieckiego:

Chęć zwiększenia dochodu swojego jest naturalnym instynktem i od tego ma być być aparat skarbowy, by mi to uniemożliwić.

Jeśli inni ukrywają swoje przychody i mają taką możliwość, czemu ja mam być frajerem?

No ok, czyli twraz jaka jest sytuacja wedlug Ciebie? Ludzoe ukrywaja przychody wiec Ty tez mkzesz? Czy juz jenak nie ukrywaja i Ty nie bedziesz?
Bo tak to mozna zawsze siw usprawiedliwiac - placilbym podatki gdyby wszyscy
Czyli zrownujesz siendo pustych idiotek i zaslaniasz nimi?

Rownanie wbdol to nie panaceum


@In_thrust_we_trust:
Jak oceniasz kategorie wedle których laski są pustymi idiotkami lub nie?

Zwiekszac zyski, ale nie na tylecnaike by zwiekszyl gdyby tego podatku nie zaplacil.

Tocjest logiczne: on placi stosunkowo bardzocduzy podatek, glownje po to aby dystrybuowac pieniadze na innych i biedniejszych. Oczywistym jest ze tylko niewielka czeac wroci do niego w postaci jakichs zyskow. Wiec tutaj sie