Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy,

Jakie powinno być normalne zużycie prądu dla rodziny 2+2 ? (dzieci 3 lata, drugie 3 miechy).
Sprzęty AGD nowe, poza suszarką - ta jest stara z MIELE. Oświetlenie domu całe w LED. Dom 200 m2.

Płaciłem po 315 zł, przyszło mi wyrównanie i na luty mam 1500 wyrównania dopłacić. Wychodzi na to, że żona z malymi dziećmi zużywa po 750 kwh/msc. Czy przy dwójce małych dzieci rachunki za prąd rzędu 400-500 zł to norma ?

Mnie w domu prawie nie ma. Właściwie "śpie" w domu.

#kiciochpyta #rachunki #prad #tauron #energetyka
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp4s: no ja place 150 za prąd z indukcja gdzie przez covid od marca wszyscy siedzimy w mieszkaniu.

W domu jest ten problem ze tu jakas pompka do wody tam cos do grzania jakas kosiarka i kwh uciekaja.
@PanMuchomorek: 1500 wyrównania przyszło. Teraz mam harmonogram na 480 zł / msc, także w lutym zapłacę łącznie 2000 zł. Te 500 zł płacisz miesięcznie za prąd ? Bo jak tak to by mi się zgodziło z tym co mi własnie przyszło. Też mam dwa piętra...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp4s:
Dom też koło 200m2. Dół płacimy koło 200-250, góra babcia mieszka - 150-200.

I to są miesięczne rachunki.

PS:

Az mi się przypomniało (nawiasem mówiąc), jak koleżanka miała miesięcznie płacić niby 800 złotych za prąd w... mieszkaniu! Ciekawa sprawa.
@mp4s Sprawdź na fakturze stan licznika. Czy czasem przy odczycie ktoś się nie walnął i nie wpisał czegoś za dużo. Dalsze prognozy mogą być wyliczone wg tego zawyżonego stanu. Ewentualnie zrób odczyt o danej godzinę i za 24h. Zobaczysz ile dziennie masz poboru.
@Snaken: O wielkie dzięki, w sumie test 24h mi dużo powie. W sumie nigdy nie podawałem stanu licznika... No nic jak tak dalej pójdzie, zwłaszcza że prąd jeszcze ma iść do góry, to będzie trzeba o panelach pomyśleć.
@mp4s Nie wiem jaki tam masz licznik. Może być, że chodzi inkasent i odczytuje wzrokowo - wtedy jest dużo błędów. Większość teraz ma albo opto-zlacze albo zdalny odczyt ale jakiś błąd zawsze może być. Ewentualnie na priv wrzuć zanonimizowane faktury to zerknę.
@Snaken: Raczej wzrokowo odczytuje facet. Tak przeglądnałem sobie wcześniejsze faktury i co mnie zszokowało, to to że opłata handlowa z 6,49 skoczyła na prawie 20 zł za miesiąc. Mógłbyś mi powiedzieć ile u ciebie ta opłata wynosi ?
@Snaken: Ok naprawdę sorry że zawracam dupę, ale opłata handlowa w wysokości 20 zł za wystawienie faktury to lekka przesada, zwłaszcza w dzisiejszych czasach... U kogo kupujesz prąd ? Chyba czas pomyślec nad zmianą dostawcy...
@mp4s A to by się zgadzało. Cennik Prąd z Serwisantem 24H PLUS. 21,50 zł/mc. Nie zmienia to faktu, że taki skok opłat jest dziwny. Warto sprawdzić. Zobacz sobie czy ten stan bieżący nie jest np. wyższy niż stan dzisiaj.
@Snaken @Chromka_zielonka, orientujecie się może czy jest możliwość zmiany cennika ? Szczerze mówiąc w dupie mam całych serwisantów... Przecież ta durna opłata x 12 miesięcy to prawie 250 zł rocznie.

Szczerze nigdy nie wnikałem aż tak w ceny prądu, póki to się trzymało w ryzach 300-400 zł. Dziś mi się lampa zapaliła. Ja w tym domu mieszkam dopiero 2 lata. Patrzyłem dziś również na ofertę PGNiG w ramach prąd i gaz,
Pobierz mp4s - @Snaken @Chromka_zielonka, orientujecie się może czy jest możliwość zmiany cen...
źródło: comment_16106347272fHHb4FP0nJpeJoTvWTZBm.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp4s: jak chcesz zmienić to dzwoń na infolinie sprzedażową, powiedzą czy cy się da i jak. Jeśli chcesz zerwać to też tam ale jak dowiesz się ile musisz zapłacić to raczej nie będziesz zadowolony xD
@mp4s: opłata handlowa to tego różnego rodzaju usługi serwisant itd., najlepiej wydrukuj sobie z strony nowy wniosek zawarcia umowy:
https://www.tauron.pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/formularze-i-wnioski/zawarcie-umowy-na-prad-i-zmiany-w-istniejacej-umowie

tam zaznaczasz zmianę danych i warunków wypełniasz wszystko jak chcesz i na końcu zaznaczasz taryfę sprzedawcy i zanosisz do oddziału

Tak najlepiej, bo jak pójdziesz do oddziału i powiesz, że nie chcesz serwisanta czy coś takiego, to sami to pozaznaczają i wcisną Ci np. ekologiczny prąd czy coś innego, a na
@kuzynsyna @Chromka_zielonka @Snaken

Cześć, pomyślałem że może napiszę coś więcej. Spisałem sobie licznik 14.01.2021, ponieważ miałem odczyt od 07.01.2021 zrobiony przez tauron. Za 1 tydzień, licznik wskazał zużycie 243 kwh.

Średnio prawie 35 kwh/dzień. Po prostu kosmos ! To jest prawie 75% wyższe zużycie prądu niż miałem w analogicznym okresie w zeszłym roku.

Idąc tym tokiem, planowane roczne zużycie byłoby na poziomie 12700 kwh. Niezły absurd co nie ?

Dziś kazałem żonie