Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#emigracja

Jak wyjeżdżaliście szczególnie z dziećmi za granicę to gdzie to trzeba zgłosić?
Szczególnie jeśli chodzi o dzieci żeby potem polski aparat administracji nie ścigał za szczepienia, puszczenie dziecka do szkoły itp.
  • 3
@Luigi93: Rejestrujesz w kraju przeznaczenia, tam potem szczepisz wysyłasz do szkoły itp. Ja nigdzie nie zgłosiłem wymeldowalem rodzine w 2015 i od tamtej pory w pl nie byłem. Przyszło raz pismo o obowiązku szkolnym do młodszego syna (do starszej córki nie przyszło) ale to olalem. Najmłodszy syn urodził się poza Polska i nie rejestrowałem go w ambasadzie bo i tak nigdy do pl się nie wybieram. Edit. Na stary adres w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roberto07: oo właśnie o to chciałem spytać :) na który adres. No jak mi przyjdzie na stary to nawet się nie dowiem.

Dziwne że do syna przyszło skoro go nie rejestrowałeś.
A grozi jakaś kara jeśli nie udzieliłes im odpowiedzi? Ja zakładam że chciałbym tu wpaść za jakieś 5-10 lat i nie chciałbym niespodzianki na granicy
@Luigi93: Mam 4 dzieci. Syn nie syn chodził pare miesięcy do zerówki i po roku upomnieli się o obowiązek szkolny. O starsza córkę i młodszego syna nikt się nie upomniał. Generalne to jak wymeldujesz się z Polski i nie masz zamiaru wracać to nie musisz się w ogóle przejmować systemem w pl