Wpis z mikrobloga

Niedawno w bloku wymieniali termostaty na grzejnikach na takie https://www.danfoss.com/pl-pl/products/radiator-and-room-thermostats/dhs/radiator-thermostats/radiator-sensors/
Teraz w kuchni grzejnik jest chłodny, a rura przed nim gorąca jak diabli. Coś jest zepsute i chce to naprawić bo lubię ciepełko, szczególnie, że ten jest nie opomiarowany (σ ͜ʖσ)
Czy jestem w stanie coś z tym zrobić sam? Grzejnik żeliwny bez odpowietrznika, po zdjęciu głowicy widok jak na zdjęciu. Zielone się kręci razem z bolcem, ten chodzi luźniutko. Boje się tym kręcić na chama bo jak mi woda wystrzeli to będzie pozamiatane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrzewanie #remontujzwykopem #budownictwo #pytanie
Alchemik88 - Niedawno w bloku wymieniali termostaty na grzejnikach na takie https://w...

źródło: comment_1610559307Q791a7EisCdPEbCdWfYrHn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Alchemik88: zielone sluzy do kryzowania czyli zmniejszania przeplywu w grzeniku, tego sie uzywa jak w szeregu jest duzo grzejnikow i te ostatnie nie dostaja wody i nie grzeja przez to bo woda przeplywa w calosci przez te wczesniejsze

a ten bolec z glowica termostatyzna sie po prostu wciska

Teraz powinien byc na maks otwarty jak jest sciagniete. Im bardziej wcisniety tym bardziej przeplyw sie zamyka

wiec zostaje sprawdzenie kryzowania
  • Odpowiedz
@Alchemik88: to zielone daje się ustawić (ja mam ciut inne) ale brakuje ci głowicy którą się nasadza na to co jest na zdjęciu. (głowica owa wciska głębiej lub płycej ten środkowy bolec)
  • Odpowiedz
@Alchemik88: a no i kryza moze byc jeszcze w innym miejscu, na przyklad przy wyjsciu z grzejnika taki koreczek ze jak sie go wykreci to w srodku jest imbus i sie go wkreca albo wykreca i dziala jak to zielone
  • Odpowiedz
@Tichy233: @Norskee: głowice mam, zielonym pokręciłem i teraz grzeje jak szatan! Tam jest skala do 8 bodaj, ale nie widzę trochę znacznika gdzie jest ustawiony. W każdym razie było jak by na N, może po założeniu ekipa tego nie odkręciła i zostawiła to niechcący? teraz chyba na full to rozkręciłem.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: to cie nie interesuje. Po prostu jak masz na przyklad 5 grzejnikow do jednej rury podlaczone jeden za drugim to czasem ten ostatni nie chce grzac, wtedy w tych wczesniejszych troche zmniejszasz przeplyw tym zielonym i wtedy woda dochodzi do tego ostatniego

Gdyby jakis inny grzejnik zaczal slabo grzac to na innych troszke przykrec na zielonym i bedzie spoko, a jak nie to wiecej nie dotykaj i zapomnij
  • Odpowiedz
@Norskee: w tym pionie mam jeszcze tylko sypialnie więc nie powinno być problemu, sprawdzę jeszcze tam co się dzieje bo może coś przekombinowała spółdzielnia szukając oszczędności. Tak mi to teraz wpadło do głowy.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: jak ci sie nie zmienia temperatura w pomieszczeniu w ciagu doby to znaczy ze przeplyw wystarcza zeby glowica regulowala. W innym wypadku by ci spadala temperatura w chlodniejszym czasie

Normalnie to na glowicy masz 20 stopni i ma byc te 20 stopni. Gdyby nagle zaczelo spadac bez krecenia glowica to znaczy ze za malo wody przeplywa

wiec jak nie masz takich objawow to po prostu nie dotykaj juz
  • Odpowiedz
@Norskee: Właśnie od zmiany coś jest nie tak. Wcześniej ustawiałem na 2 do 2,5 w sypialni i było dobrze, wczoraj w nocy coś chłodno było to w nocy po omacku podkręciłem go trochę. Dziś patrzę, a tam 4 i dalej jest jako tako.
  • Odpowiedz
@Alchemik88: no to popatrz ktore grzejniki sa wczesniejsze od pionu a ktore dalsze i poprzekrecaj te zielone na tych pierwszych zeby troche mniej wody przez nie plynelo a na tych na koncu odkrec
  • Odpowiedz