Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób bardziej zorientowanych w sprzęcie komputerowym. Znajomy zakupił kartę Nvidia RTX 3 serii i zaproponował mi swoją dotychczasowa grafikę tj. RTX2060 Super w cenie ok 1000 zł (karta z ważną gwarancją). Dzisiaj przeczytałem, że w lutym ma zostać wypuszczony RTX 3060 i został wyceniony na 1550 zł. Zastanawiam się, co teraz mam odpowiedzieć. Czy ktoś biegły w tym temacie mógłby mi doradzić, czy warto dopłacić te 550zł i kupić 3060, czy różnica w wydajności tych kart będzie na tyle wyraźna, że warta dorzucenia tych 550zł?

  • 21
@jandiabeldrugi: 4k? Ja wczoraj za Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING PRO na komputroniku dałem 2,5k, wysyłka w 1 dzień, cena proponowana od gigabyte to było chyba 2,3k więc myśle że nie tak źle, czekałem jakieś 15-20 min aż któraś z 3060 będzie dostępna i padło na tą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MuszynAfrika: no to zwyczajnie miałeś farta. Co jakiś czas wpadają pojedyncze sztuki ale na ten moment w sklepach nic nie ma. Tobie udało się kupić Gaming Pro za 2,5 co jest spoko ceną ale wpadały i najtańsze Pality za 2900. Allegro tak jak pisałem: https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=3060ti&stan=nowe&bmatch=cl-dict210105-ctx-ele-1-2-0112ℴ=p Ceny od 3000 do 4300. Ja już nawet nie poluję. Mam zamówione Gaming X Trio za 2299 i awaryjnie Gaming OC od Gigabyte za 2239
@jandiabeldrugi: wygląda, że morele nie pilnuje kolejki. Znam osoby co zamwkaly parę tygodni temu w przedsprzedaży i dostały karty. Sam czekam na gaming PC pro od miesiąca. Na X-kom pojawiają się pojedyncze sztuki, ale powiadomienie o dostępności nie przychodzi. Kaszana, trzeba siedzieć odśnieżać stronę albo bota postawić.