Wpis z mikrobloga

Krasnoludzkie kusze
Mistrzowska fantazja – krasnoludzka technologia. Powiadają, że krasnoludy z Mithrilowej Hali opracowały szereg udoskonaleń, dzięki którym ich kusze stały się naprawdę zabójczymi broniami. Przekonajcie się sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozostałe przedmioty:

[Eliksir magicznej regeneracji]( https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2020/05/eliksir-magicznej-regeneracji.html) – receptura na starożytny wywar przywracający komórki czarów. Przydatny zwłaszcza jeśli regeneracja zaklęć z jakiegoś powodu jest [spowolniona]( https://przygody-dnd-5e.blogspot.com/2020/05/zasady-domowe-regeneracja-czarow.html)
Kusarigama – tradycyjna japońska broń składająca się sierpa (kamy) połączonej łańcuchem (kusari) zakończonym obciążnikiem (fundo).
Lewak – niemagiczna broń szermiercza.
Lewak Corwyna – magiczny sztylet ekscentrycznego maga.
Młot na czarownice
Ojcowizna – magiczny drąg prostego chłopa, który woli zwierzęta od ludzi.
Przeklęta Bezdenna Piersiówka – oferuje niekończący się samogon i własnego demona.
Scyzoryk – sztylet legendarnego awanturnika i barda z Luskanu.
Smoczy Sztylet Zielonego Strażnika – sztylet-flet, dzięki któremu można przyzwać mechaniczną bestię.
Zakuta Pała (Gnomia Zguba) – przewrotny magiczny młot bojowy.

#forgottenrealms
#rpg #dnd
#dungeonsanddragons
Aerthevizzt - Krasnoludzkie kusze
Mistrzowska fantazja – krasnoludzka technologia. P...

źródło: comment_16105368790A5nWdlLsFUMx4JgkWVujz.jpg

Pobierz
  • 5
@Aerthevizzt: Sam opracowujesz czy na podstawie czegoś?
Pytam z ciekawości, bo "dziwne" (snajperska/automatyczna) udoskonalenia zawsze jakoś mi się kojarzyły bardziej z gnomami niż krasnoludami, choć nie mam wątpliwości, że i ci drudzy spokojnie mogliby coś takiego stworzyć.
@Baron_von_Koch: to tylko moja radosna twórczość. Mam cichą nadzieję, że komuś przypadnie do gustu i przyda się podczas gry ;)
@TrueGrey: Gnomy mają ogólnie smykałkę do wynalazków (niekoniecznie bojowych) - im większym, z większą ilością guzików i przełączników, i niekoniecznie działające jak miały w działać w założeniu, tym lepszy. Fajnie jest to opisane w podręczniku do Dragonlance z 3e. Niemniej nie zapominajmy o Janie Jansenie z BG ;)