Wpis z mikrobloga

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić w prosty sposób jak podłączyć laptopa (nowego 2020r) z maszyna CNC pracującą na sinumeric d840, PCU50. Programy możemy przerzucać z pendriva ale chcielibyśmy sobie ułatwić sprawę i robić to bezpośrednio z laptopa. Czy jest możliwość podpięcia sieci do maszyny?
Szukałem w Internecie i jest możliwość ale tylko po starym złączu a adaptery niby nie działają.
Zdjęcie pokazuje dostępne wejścia za panelem.

#cnc #sinumeric #siemens #plc #
Enos - Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić w prosty sposób jak podłączyć laptopa (nowego 202...

źródło: comment_1610526517VCtSfmK60iGVjqMqRvut4S.jpg

Pobierz
  • 6
@mielonkazdzika: Tylko że tutaj oba lany mają wpięte kable. Jeden "chodzi" bo lampki mrygają :) drugi chyba jest wpięty ale nie wykonuje żadnej czynności.
COM1 - tam można wpiąć jakieś stare wejście którego nie mają nowe laptopy. Adaptery podobno nie działają. Nie chcę kupować czegoś jeśli nie jest to sprawdzone.
Wolny jest jeszcze usb i mpi
@Enos: ten com1 to albo rs232 albo rs485 - obecnie o dobry adapter portu RS na usb trzeba się zabijać
sprawdź czy w maszynie drugi łan nie idzie do serwerowni ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jak maszyna używana to możliwe że jest gdzieś po drodze w maszynie odcięty) lub na korpusie/szafie masz podłączenie lan (ewentualnie za pulpitem)
Tylko że tutaj oba lany mają wpięte kable. Jeden "chodzi" bo lampki mrygają :) drugi chyba jest wpięty ale nie wykonuje żadnej czynności.


@Enos:
Ten wpięty kabel gdzieś idzie, jak idzie do serwa albo panelu HMI które ma wbudowany switch (lepsze sinamicsy i panele siemensa mają), to wtedy jak tam się wepniesz to będzie to samo.
Możesz też podpiąć swój switch, wstaw do maszyny jakiś przemysłowy na 24V.