Wpis z mikrobloga

@Ekscentryczny_obserwator: Ludziom podoba się ten serial, bo to pierwszy od lat film/serial gdzie nie ma nachalnych scen erotycznych. Już tak mi na psychikę weszła ta nachalność, że kiedy w 1 odcinku Beth schodziła do piwnicy to myślałem, że Pan Shaibel ją tam zgwałci jak na dom dziecka przystało. Myliłem się pozytywnie.
  • Odpowiedz
@czikita1337: Serial jest oparty na powieści, a nie na biografii Fischera. Natomiast sporo zachowań przy stole szachowym została podejrzana u współczesnych szachistów. Jest kilka takich wyrazistych postaci. Zresztą sama partia finałowa jest prawie kopią rzeczywistej partii z 1993 roku bardzo barwnego gracza Wasilija Iwanczuka.
  • Odpowiedz
@ajuto00: Ale sama książka mocno opierała się już o historię Fischera. Więc zarówno serial jak i książka, skoro jedno wynika z drugiego sporo czerpią z biografii szachisty, choć całość wiadome - jest ubogacana dla przyjemniejszego odbioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ekscentryczny_obserwator: Przewidywalny? Ciężko żeby film inspirowany czyjąś biografią taki nie był. Z resztą wymieniłeś grę o tron i breaking bad które, nie oszukujmy się, również są przewidywalne, tylko nie ograniczone przez temat i budżet. Prosty? A według mnie pomysł oraz temat był dość innowacyjny, a i sam czas akcji również rzucił pewien powiew świeżości wobec produkcji ostatnimi czasy powstających, zdawać by się mogło, na jedno kopyto. Płytkie dialogi? Spodziewałeś się zawiłych
  • Odpowiedz