Wpis z mikrobloga

@LittleBi: Trochę pomieszkiwałem w Toruniu i potwierdzam. Na studia czy 2 dni zwiedzania fajne miasto ale gdyby nie starówka to nie różniło by się niczym od Sosnowca czy innego Radomia. W sumie to tam jest spoko tylko starówka no ale tak jak powiedziałem. Ogarnąć w maks 2 dni na luzie i nigdy nie wracać to najlepsze co można zrobić.

Inna sprawa, że apropos tego mostu to akurat w tym powinien
  • Odpowiedz
@LittleBi: Mnie najbardziej dziwi jedno. Ja rozumiem bycie zadłużonym miastem ale gdzie te pieniądze się podziały? W sensie skoro wszystko leży i kwiczy poza tą starówką to koszty raczej nie powinny być duże w budżecie. Skoro z roku na rok coraz gorzej to na inwestycje przecież też nie idzie. To gdzie te pieniądze się rozłażą. W Toruniu bywam dosyć często i to jak to miasto zalicza z roku na rok
  • Odpowiedz
@Daymare: @takijeden1: @agataen: @valhander:
https://nowosci.com.pl/co-sie-dzieje-z-uniwersamem-batalia-o-dom-towarowy-trwa-archiwalne-zdjecia-ze-srodka/ar/c3-15044438A

Dla mnie ta historia to taka januszerka... mieli działające centrum handlowe/dom towarowy. Przynosił zyski, przed budynkiem dodatkowo ludzie rozstawiali swoje stoiska. Ale nie, musi być GALERIA HANDLOWA. Z czynszami #!$%@? w kosmos i parkingiem podziemnym na 1000 samochodów.

Rok 2012 to również rozpoczęcie budowy galerii Sukcesja w Łodzi. Ukończona w 2015, podziałała raptem 5 lat. Pamiętam jak podjechałem
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Prosty rachunek.
Jak nie inwestujesz w przemysł i usługi tylko w turystkę w miasteczku które można zwiedzić w godzinę wzdłuż i wszerz to z czego mają być dochody?
Kto ma zostawiać kasę w podatkach jeśli w toruniu nie ma nawet jednego biurowca z prawdziwego zdarzenia?

A jak przyjeżdżam do miasteczka w którym mam zwiedzić starówkę to przenocuję maks do jutra i spadam bo nie ma tam co
  • Odpowiedz
@LittleBi nic mnie tak nie wkurza jak myślenie ludzi, że czyjac prywatna i kompletnie subiektywna ocena jest prawdą objawioną. Zrozum, że niektórym się tu dobrze żyje i tyle.
  • Odpowiedz
@agataen: Statystyczna przedwojenna babcia która przeżyła całe życie w jednej wsi, bez łazienki, bieżącej wody i centralnego ogrzewania powiedziałaby tak samo.

Ja po prostu mam porównanie z innymi miastami w tym kraju i rozumiem twoją opinię bo wiem ile zarabiają ludzie w Toruniu i wiem, że ich nie stać na takie podróże krajoznawcze
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol i wiele osób może się nie zgadzać. To nie jest prawda objawiona. Mi się tu żyje bardzo dobrze. Nie korzystam z komunikacji miejskiej więc nie będę jej oceniać, rower mam swój więc miejski mi niepotrzebny, kulturalnie jest ok, gastronomia jest super. I nie, nie ma tylko manekina, jest azzurro z fajna, włoska kuchnia, jest pueblo tex-mex, jest szeroka no. 9 i inne fajne knajpy. Mieszkam 3 lata na rubinkowie w
  • Odpowiedz
@ziuaxa: no i trochę słusznie.

@LittleBi: w sumie to masz dużo racji. Tylko starówka dobrze wygląda, a reszta to tragedia. Z pracą ciężko, no chyba, że zadowala Cię zapieprzanie w gastro. Zresztą całe to województwo to porażka XD
  • Odpowiedz