Wpis z mikrobloga

  • 2
#tatry Mirki nigdy nie byłem w tatrach zachodnich, może ktoś podeślę propozycje jakieś dobrej zimowej trasy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Worior: na Wołowiec przez Rakoń i Grzesia, Kasprowy - > Przełęcz pod Kopą Kondracką. z Przełęczy pod Kopą Kondracką można wydłużyć wycieczkę na Kopę Kondracką, ale tam bywa lawiniasto, najlepiej śledzić prognozy i jeszcze przed wyruszeniem zapytać o warunki ratownika TOPR stacjonującego na Kasprowym. ostatnio bardzo spodobała mi się trasa w Doliny Kościeliskiej na Ornak, a potem Siwy Zwornik i Starorobociański Wierch. tylko trzeba kombinować, żeby zrobić pętlę i wrócić
  • Odpowiedz
@Worior: ma w tym tygodniu jeszcze sporo posypać, więc jak w weekend nie będzie osób na szlaku, którzy coś utorują, to tam od Ornaka do Siwej Przełęczy będzie masakra. trawersowałem w Nowy Rok przy Zadnim w kosówce, żeby nie pchać się na skały i już wtedy było śniegu za kolana, a jak to z torowaniem - psychicznie najgorsza rzecz zimą w Tatrach. życzę warunków i powodzenia!
  • Odpowiedz
@Worior: Wołowiec przez Grzesia to dobra opcja, Starorobociański przez Trzydniowiański (z Polany Trzydniówki, nie z Doliny Jarząbczej). Można zrobić pętlę przez Ornak, będzie długa ;) Miejsca zagrożone (nie jakoś dramatycznie) to zach. zbocze Starorobociańskiego i szlak na Ornak nad Przełęczą Iwaniacką.
  • Odpowiedz