Wpis z mikrobloga

Na granicy holenderscy celnicy zabierają kierowcom ciężarówek wjeżdżającym z UK kanapki z szynką, serem lub jajkiem, ponieważ produkty odzwierzęcego pochodzenia muszą posiadać certyfikaty weterynaryjne przy wjeździe do Unii.
Źródło: https://www.theguardian.com/politics/2021/jan/11/dutch-officials-seize-ham-sandwiches-from-british-drivers

#uniaeuropejska #ciekawostki #bekaztransa #europa #heheszki #wielkabrytania #brexit
Tom_Ja - Na granicy holenderscy celnicy zabierają kierowcom ciężarówek wjeżdżającym z...

źródło: comment_16103860855zd0UJqAVnhKTuq37Y78Ie.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@shaki24: nie można wnosić do Polski i z polski jakiego kolwiek mięsa
tego prywatnego które chcemy zjeść też
A gościa pewnie dali na kontrol więc znaleźli mięso co za tym idzie nie mógł przejechać
A to że Brytania nie jest już w uni może być dla ludzi czymś nowym i mogli zapomnieć że poza granice uni europejskiej takich rzeczy nie można wwozić
  • Odpowiedz
@czu_mi: sluchaj kiedyś jeździłem do Białorusi z Polski i było można przewieźć dowolne kanapki. Nikt nigdy się do tego nie przyczepił.
Nawet białorusini.

Kanapki zabierać? Może jeszcze kupione w niemieckim Lidlu na terenie UK? Z polskim kurczakiem? W #!$%@? smieszna ta EU xD
  • Odpowiedz
@czu_mi: i nikt nigdy nie walczył z żywnością na własny użytek tj. np. kanapkami.

Jak przylatywałem z Turcji czy z Egiptu też miałem żarcie w plecaku. Mięso na pewno w nim było. Tyle.
  • Odpowiedz
@czu_mi:

"Jeżeli podróżujesz w obrębie UE, możesz przewozić wyroby mięsne lub produkty mleczne, o ile są przeznaczone do spożycia własnego. Podobnie jest w przypadku roślin lub produktów roślinnych, takich jak cięte kwiaty, owoce lub warzywa, o ile pochodzą one z państw członkowskich UE i są wolne od szkodników lub chorób.

W tym kontekście jako UE traktuje się 27 państw członkowskich oraz Andorę, Islandię, Liechtenstein, Norwegię, San Marino, Szwajcarię i Zjednoczone Królestwo.
  • Odpowiedz
@czu_mi jeżdżę do wszystkich #!$%@?ów włącznie z Kosowem, do większości z nich jest zakaz wwożenia spożywki z UE i nigdy nie miałem problemu z żarciem, nawet fabrycznie zapakowanym. Do UE z Ukrainy też można wwieźć w zasadzie wszystko poza kawiorem z jeziora i słoniną.
To głupie pokazywanie że Unia Stronk. Jak kupiłem ser w Niemczech to był ok, ale ten sam ser po dwóch dniach w lodówce i przejechaniu 1k km jest
  • Odpowiedz
W tym kontekście jako UE traktuje się 27 państw członkowskich oraz Andorę, Islandię, Liechtenstein, Norwegię, San Marino, Szwajcarię i Zjednoczone Królestwo.


@shaki24: skąd ten cytat? I z kiedy?
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: w sensie chwalisz się tym, że łamiesz prawo, czy o co ci chodzi?

Idea tego prawa jest taka, żeby nie rozprzestrzeniać chorób zwierzęcych, które mogą występować w krajach trzeciego świata.
A skoro Wielka Brytania jest poza Unią, to jest traktowana jako kraj niepowiązany tak samo jak Rosja, Ukraina, czy Indie.
  • Odpowiedz
  • 2
@czu_mi z Polski na pewno? Znam Ukraińca który wracając do siebie robię zajebiście wielkie zakupy w Polsce w tym wykupuje cały zapas słoniny ze sklepów xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@czu_mi: o #!$%@?, to srogi ze mnie przemytnik, bo zawsze sobie jakąś lokalna wędlinę przywożę z wycieczek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fledgeling: przez takich co przewieźli kanapkę przez wyimaginowaną kreskę na ziemi zwaną granicą mamy teraz kowida, co nie?
  • Odpowiedz