Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak myślicie Majfrend coś ściemnia czy paczka w drodze? Kupiłem coś na #aliexpress
Wybrałem przesyłkę z magazynu w Czechach bo zależało mi żeby produkt dotarł w miarę szybko. Minęły 4 dni od zakupu, dostałem numer przesyłki, który ewidentnie należy do Poczty Polskiej (0045900*************) ale co ciekawe na koncie w AliExpress mam info, że paczka wysłana została z Hiszpanii - pytałem sprzedawcę o co chodzi a on, że to tak wyszło bo tak ¯\_(ツ)_/¯. #alipaczka nie widzi tej przesyłki w ogóle, natomiast #aftership pokazuje takie informacje:

Jan 11 2021 03:17 pm
Package departed an Amazon facility
KREFELD, NW, DE

Jan 11 2021 02:24 pm
Package arrived at an Amazon facility
Krefeld, KREFELD, DE

Jan 08 2021 05:26 pm
Package departed an Amazon facility
Saint-Martin-de-Crau, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR

Jan 08 2021 06:09 am
Package arrived at an Amazon facility
Saint-Martin-de-Crau, Marseille, FR

Jan 07 2021 02:01 pm
Shipment has left seller facility and is in transit to carrier

Skąd tu Amazon? skąd Francja? Spotkał się ktoś z Was z taką sytuacją? Z tego co pamiętam to ta firma sprzedaje swoje produkty również na Amazonie, ale czy to coś zmienia??
#tracking #alipaczka #aliexpress i przy okazji wołam @AliPaczka - może coś podpowiecie?
  • 9
@AliPaczka: No właśnie tak się zastanawiam czy jest taka opcja, nie pozostaje chyba nic innego jak czekać czy i kiedy to dojdzie. Sprzedawca ma 98.8% pozytywów, w miarę sprawnie odpowiada na pytania, ale chyba coś lekko kombinuje
@King_bruce_lee: załóżmy że tak jest - nikt inny nie sprzedaje tego produktu na AliExpress poza tym sprzedawcą. Poza tym, do tej pory nigdy nie zdarzyło mi się, żebym kupił coś z 'oficjalnego' sklepu który takim nie był - być może jest to właśnie ten pierwszy raz ()