Wpis z mikrobloga

Czy osobie która chce zacząć przygodę z graniem na klawiszach i tworzeniem własnych aranżacji, warto inwestować w taki sprzęt?

W pewnym sensie to próba odkrycia w sobie hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy sampler to odpowiednie narzędzie do nauki nawet samej gry na klawiszach (nie mowiąc już o pełnej produkcji i opanowaniu oprogramowania na kompie)
Może jakiś keyboard byłby lepszy w takiej sytuacji?

Potrzebuję rady kogoś mądrzejszego. Nie chcę wtopić kasy w sprzęt który będzie miał tak wysoki próg wejścia, że nie podołam z opanowaniem go ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#muzyka #pytanie #tworzeniemuzyki #keyboard #flstudio #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #akai
lukas12x - Czy osobie która chce zacząć przygodę z graniem na klawiszach i tworzeniem...

źródło: comment_1610283192DqooYtebevWFTt12GVcKdy.jpg

Pobierz
  • 5
@lukas12x: To nie jest sampler tylko kontroler midi. Potrzebujesz do niego DAWa z wtyczkami, bądź same wtyczki standalone. Nauczyć grać się można nawet na samej klawiaturze kompa, bo wiele programów ułatwia granie właśnie na niej. Ja właśnie taki mam, a tu co można na nim zrobić. Parę sampli, FLStudio, wtyczka VST Dune 2.

Poza tym cena jest trochę za duża, 250-300 idzie wyhaczyć bez dziwnych kolorów.
xandra - @lukas12x: To nie jest sampler tylko kontroler midi. Potrzebujesz do niego D...