Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. Niestety mój Vu+ Solo 4K odziwo po 5 latach odmawia coraz bardziej posłuszeństwa. Często wyświetla listę kanałów na czarno jako nieaktywne, jak już połączy to często zacina a i oglądanie przez IPTV na wyjazdach stanowi duży problem (zarówno transkodowane jak i nietranskodowane). Zastanawiałem się nad wymianą kondensatorów i głowicy ale raz że nie jest to takie proste z głowicą a dwa, że koszt sprawia, iż wolę zainwestować w nowy sprzęt bo nie mam pewności, że te zabiegi pomogą. Za wspomniany dekoder swego czasu zapłaciłem ponad 2 tys. i tym razem raczej nie chciałbym tyle wydawać.
Jaki jesteście wstanie polecić dekoder z dwoma głowicami? Obowiązkowo teraz chcę DVB-S2X i przedział cenowy między 800-1600 zł.
Czy któryś z tych dekoderów polecilibyście?
Pierwszy
Drugi

#dekoder #enigma2 #telewizja
  • 10
  • Odpowiedz
@dzetson: Octagona model SF-4008 odradzam, bo przez wiele lat widać było w sieci tematy związane z problamami z kiepskiej jakości sterownikami. Poza tym nie ma on wspomnianego przez Ciebie transkodowania.
  • Odpowiedz
@korexus: tyle, że od ponad pół roku co chwilę mam z nim problemy i już mam serdecznie tego dosyć. Ogólnie chyba zraziłem się do marki Vu+. W kuchni też co chwilę coś mu dolega ale udało się już to ustabilizować (Vu+ Solo SE), u rodzinki też są Vu+ i też mają co chwile jakieś problemy. Miał być z nimi spokój a po zaledwie kilku latach jest z nimi sporo niechcianej zabawy
  • Odpowiedz
@mp107: dzięki, wiem który model już na pewno odpada. Wyżej pisałem że mam dosyć Vu+ już ale zaczyna się do mnie uśmiechać VU+ DUO 4K SE i teraz się zastanawiam
  • Odpowiedz
Często wyświetla listę kanałów na czarno jako nieaktywne, jak już połączy to często zacina a


@dzetson: jesteś pewien że to wina samego sprzętu, a nie dostawcy? bo to brzmi jakbyś miał gównianego chińczyka po prostu
  • Odpowiedz
@Miecz12: jestem pewny że to wina dekodera. Zdecydowałem już o zakupie AX 4K BOX HD61. Całkiem niezłe opinie i specyfikacja która w zupełności powinna mi wystarczyć. Ale zanim kupię musze jeszcze odczytać więcej o nim.

jesteś pewien że to wina samego sprzętu, a nie dostawcy? bo to brzmi jakbyś miał gównianego chińczyka po prostu


Tak się dzieje nawet gdy włożoną mam kartę Cyfrowego Polsatu
  • Odpowiedz
@dzetson: a próbowałeś przeinstalować system na czysto?
takie podstawowe rzeczy, albo w ogóle zmienić na inny

kilkanaście minut roboty a może zaoszczędzić kasy i przynajmniej będziesz miał pewność że to problem ze sprzętem
  • Odpowiedz
@Miecz12: Tak, OpenATV w różnych wersjach, Hyperion 7.1 i na każdym tak samo. Próbowałem wszelkich znanych mi metod z oprogramowaniem. Dlatego stawiam że problem tkwi w hardware
  • Odpowiedz