Wpis z mikrobloga

#wat mam dwa pytania dla wojskowych studentów WAT:
1. Czy spełniając próg punktów na kryptologie łatwo można się tam dostać, jest tam selekcja czy wakaty co roku ?
2. Czy do punktów progowych na kierunek np. Elektronika 30 pkt liczą się wyniki z matury wraz ze sprawnościówką i rozmową czy sama matura?
  • 11
@Slummy_Guy: krypto to specjalizacja na Informatyce. Zwykle jest tam jedna grupa 15-20 osób. Zwykle kończy 5-8 osób. Z tego co pamiętam, to nie ma jakiej ostrej selekcji na specjalizacji. Z tego co pamiętam, to jak się zapisze więcej osób, to decyduje średnia ocen.
@Slummy_Guy: a faktycznie. to na wojskowych, jeśli jesteś w stanie wyciągnąć wyniki z matury "na 4", to nie masz się co martwić. Bylebyś ogarnął test sprawnościowy. BTW pamiętaj o 2 rzeczach: jak wylecisz, to zwracasz kasę za wikt i opierunek z okresu studiów. Po studiach musisz pracować przez pewien czas dla armii. Zastanów się, czy nie wolisz studiować cywilnie.
@Slummy_Guy: nie ma czegoś takiego jak wymagana liczba punktów. kwalifikuje się ograniczona liczba kandydatów wg rankingu punktów. jeśli dany rocznik jest słaby, to wszyscy mogą być poniżej "wymaganej ilości punktów". Nie mogę znaleźć ile grup jest uruchamiane na tym kierunku, ale zwykle na WCY (wydział cybernetyki) na roku jest jedna grupa wojskowa. Jest to kwestia popularności tego rozwiązania.
@luciano_z_: trochę minęło, ale nie znalazłem na stronach wydziału nic, co by przeczyło mojej wiedzy. jeśli wiesz coś więcej, albo co ważniejsze lepiej, to weź koledze @Slummy_Guy wyjaśnij. To czego jestem pewien to opcji z rozliczaniem przy wyleceniu z wojskowych, bo mam w rodzinie osobę, na której biurko trafiają wnioski o umorzenie tych kosztów po wykreśleniu z listy studentów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No kasę trzeba nadal oddawać ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale generalnie to na krypcie co roku jest teraz ponad 100 kilka miejsc i bardzo łatwo się dostać. Co do wyrzucania to też trzeba się mega postarać. Trochę minimalnych chęci i skończysz ta "elitarna" akademię.