Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #gree
Hej, mam pytanie do zorientowanych w temacie. Jaką jednostkę Gree wybrać, Lomo Eco czy Luxury ? Chodzi mi o różnicę w grzaniu, Luxury posiada podgrzewane tacki i chyba sprężarki a Lomo nie. No ale oba modele grzeją i nie powinny sprawiać problemów, wiec czy jest sens dopłacać? (przy założeniu ze będę robił przeglady gwarancyjne). Gree zrobil się mega popularny ale mam też ofertę montażu Airwell- ktos cos może powiedzieć? U nas xhyba mniej popularny ale podobno dobry sprzęt.
  • 14
@Jones_Indy: moim zdaniem nie warto robić przeglądów. Ile za przegląd chcą? Koło 150 zł od punktu wewnętrznego? Powinno się je robić raz w roku czy dwa razy w roku? Samodzielne odkażenie klimatyzacji trwa może z pół godziny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jones_Indy: o ile dobrze kojarzę luxury schodzi w grzaniu do -25, a eco tylko do -15, prawda? Jeśli tak, to w luxury jest dodatkowy zawór zawracajacy część czynnika z tłoczenia na ssanie sprężarki - i tylko do tego jest dopłata, no i do grzałki na sprężarce i w tacy. A i mogę potwierdzić, że lomo eco wifi ma na pewno
@Just_Think_More: używanie tego spoza domu działa kiepsko. W niektóre dni dało się połączyć, w inne nie - generalnie było to frustrujące i nie warto było próbować. Z domu działało dobrze, chociaż sporadycznie zdarzały się problemy. Ja sobie ustawiłem schedule tygodniowy i zwykle nie bawiłem się w ręczne sterowanie temperaturą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radekrad: kumam, dzięki wielkie za odpowiedź. Szkoda, że to tak dziala... Właśnie wybieram dwie jednostki i chyba mimo wszystko pójdę w tę markę. Głównie teraz z domu robię, to sporadycznie spoza chaty będę się łączył.