Wpis z mikrobloga

@MagicznyKarolek: Ze śledziem jest jak z każdym innym mięsem - można z niego robić różne rzeczy i każda z nich smakuje inaczej. Moim zdaniem trochę tracisz, bo spośród różnych potraw z tej ryby pewnie znalazłbyś coś dla siebie.
Śledzie to nie tylko filety w soli. Możesz też kupić surowe w całości, które wychodzą fenomenalne z patelni w cieście zbliżonym do naleśnikowego.

Bardzo smakowała mi sałatka z przepisu od @chixi. Myślę,
@MagicznyKarolek: @Shoun: @paramyksowiroza: Nie jestem fanem takiego oślizgłego śledzia w oleju, ale jak ktoś dobrze zrobi to bywa smaczny. Natomiast najbardziej lubię w białym winie - wychodzą takie mięsiste i jak by kruche. Polecam jeżeli kogoś odrzuca taki typowy śledź. Jak by coś było nie jasne w przepisie to pytajcie bo pisałem skrótowo i bazgrałem dla Siebie.
Mirkosoft - @MagicznyKarolek: @Shoun: @paramyksowiroza: Nie jestem fanem takiego ośli...

źródło: comment_1610180712hYPkjShZD8JjeqhynmBzpu.jpg

Pobierz
@paramyksowiroza: zależy od śledzia jaki kupisz, ale ja w ogóle nie wymaczalem. W przepisie jest sporo zalewy a w ogóle nie ma soli, wiec się wymoczą już w zalewie. W oryginalnym przepisie było ze są dobre na drugi dzień ale jak dla mnie powinny przynajmniej ze dwa dni postać - do tygodnia.