Wpis z mikrobloga

bzdura. podatek płaci się w momencie sprzedaży, a nie w momencie wypłaty środków.


@rosen: to jak z 40 transakcji jednego dnia to muszę z każdej odprowadzić podatek, a jak jest strata to nic nie odliczę bo max to 0?
Coś mi to śmierdzi. Przecież to jest niepoliczalne, a moim zdaniem liczy się kiedy pieniądze wyjdą od maklera.
To nie ma sensu.
  • Odpowiedz
Oczywiście że płaci się w momencie wypłaty od maklera.


@zouzosi: nie powtarzaj bzdur. Przychód osiągasz w momencie sprzedaży danej akcji, a nie w momencie wypłaty tych środków na inne konto
  • Odpowiedz
Liczysz straty/zyski z zamkniętych pozycji na koniec roku i ci wychodzi podatek.


@zouzosi: co masz na myśli "zamknięte pozycje na koniec roku" jak nie właśnie każda jedna sprzedaż jaka miała miejsce w tym roku?

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, wypłata (albo wpłata) do maklera nie jest zdarzeniem podatkowym. Jest nim zbycie akcji. I tak, jak robisz to 40 razy dziennie to masz trochę liczenia - ale od kiedy to skarbówka się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: ja używałem mBanku i dostałem pit-8C, I zrobilem przelew do skarbówki.

Z tego co czytam, to wystarczy wypełnić 8C samemu do zysku/straty z poprzedniego roku dodać koszta i masz kwotę od której liczy się 19%, a nie od każdej transakcji.
  • Odpowiedz