Wpis z mikrobloga

przedewszystkim ważne jest umiejscowienie kominow wentylacyjnych czy spalinowych, których na tym projekcie zaznaczonych niema.


@Marone29: w 2021 kominy, xD

Tak, to prawda, wkrótce pojawią się też kominy na projekcie


@Bofog: po co?

A skoro już pytasz to w końcu projekt z dużym salonem. Ja bym osobiście dach zmienił, bo ten tutaj będzie kosztował majątek i jest sporo przestrzeni na górze zmarnowanej.
  • Odpowiedz
w 2021 kominy, xD


@ksiak: Tam będzie tylko komin do gazu albo i nie bo może pompa ciepła i rekuperacja więc zasadniczo z jednym kominem
  • Odpowiedz
Tam będzie tylko komin do gazu albo i nie bo może pompa ciepła i rekuperacja więc zasadniczo z jednym kominem


@Bofog: więc zasadniczo skoro maksymalnie gaz to bez komina bo można dostawić. Przy nowym budynku w gaz bym się już nie pakował, pisałem o tym nie raz.

Obejrzyj film z tego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/54393501/koszty-ogrzewanie-naleza-do-najwiekszych-obciazen-/
Według mnie, jeżeli nie masz przyłącza to szkoda na to pieniędzy patrząc z perspektywy tego co zostało powiedziane
  • Odpowiedz
  • 1
@kodijak: Tak to jest z poddaszami użytkowymi (i niską ścianą kolankową) w tym przypadku


Jeśli masz niską ściankę kolankową, to niech ci projektant od razu na przekroju sprawdzi, czy nie bedziesz bił głową o skosy przy wchodzeniu po schodach.

No i jak @ptak_powszedni pisze - dach to jakaś abominacja. Spytaj się z czego projektant zamierza to zrobić, bo na tą chwilę wygląda to na wykorzystanie drogiej stali lub drewna nie dostępnego
  • Odpowiedz
@Bofog: @Edi93: zadałem to pytanie nie po to żeby się do czegoś przyczepić ale właśnie po to żeby zasygnalizować że na poddaszu chyba nikt nie pomyślał o dachu (albo raczej komuś się wydawało że pomyślał ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Mi się wydaje że konstruktor nawet tego nie widział jeszcze a samo poddasze jest radosną twórczością niezbyt doświadczonego architekta. Ja z architektami z którymi współpracuję mam taką
  • Odpowiedz