Wpis z mikrobloga

@Marbo191: podobno revolut nie ma obowiązku wymiany danych z US dopiero revolut bank ma taki obowiązek ale to niepotwierdzone info, a tak to bitomaty i gotówka nigdy nie wpłacana na konto bankowe
powinieneś zapłacić 19% od zysków i mieć spokój
  • Odpowiedz
@Marbo191: żona pracuje w niepaństwowej instytucji finansowej (nie będę nazwy podawał). US lubi się #!$%@? do klientów którzy wypracowali zysk kilka lat temu (ostatnio mieli fale wezwań za 2015). To tak dla ostrzeżenia żeby potem nie było zdziwienia. Ja bym zadeklarował i zapłacił podatek.
  • Odpowiedz
@Marbo191: kilka % to nie 19%, jak w grę wchodzi duży kapitał ponad grubą bańke to już opłaca się wyjechać do Niemiec na rok i nie zapłacić podatku wcale bo tam nie ma takiego obowiązku po roku.
  • Odpowiedz
@plaisant: to nie tyle wyjechać a zmienić centrum interesów życiowych, musiałbyś zamknąć wszystkie swoje polskie konta bankowe, zrezygnować z polskiego numeru telefonu, sprzedać nieruchomości itp
  • Odpowiedz
@a38v: zgadza się, nie wiem co do nieruchomosci, wiem że trzeba by udowodnić (gdyby ktoś sprawdzał) że ponad 182-185 dni jesteś rezydentem Niemiec, płacisz tam rachunki i żyjesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@dorsz_PO_zydowsku głównie chodzi o to że kupiłem na górce 3 lata temu i teraz dopiero odbił (fakt z zyskiem) ale nie mam chyba nawet papierów za tamte wpłaty (oprócz może wpłat w banku). Więc pewnie by chcieli za całość wypłaconą kasę a nie tylko od zysku.
  • Odpowiedz
@Marbo191: lub 75% od nieujawnionych dochodów :D
Powinieneś chyba złożyć papier do nich "czynny żal" ja #!$%@? jak niewolnik jakiś :D wtedy rozliczyć te zyski. Idź z tym do prawnika.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant Nie no wtedy tylko kupiłem i leżał na portfelu 3 lata bo jak prawdziwy frajer kupiłem dokładnie na szczycie górki pod koniec 2017 (albo 18 już nie pamiętam). A teraz chce to spieniężyć jakoś. A do 500+ się dokładać w taki jeszcze sposób nie chcę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
powinieneś zapłacić 19% od zysków i mieć spokój


@plaisant: Nie uważasz, że to "troszeczkę" za dużo. Nic nie robią i kradną 1/5 twojego zysku. Za co mamy dawać się tak okradać, nawet magia bierze mniej za "ochronę".
  • Odpowiedz
  • 0
Tak bitmarket. Maile pewnie mam gdzieś. Ale jakoś nie wyobrażam sobie przegrzewać się przez dziesiątki jak nie setki transakcji. Bo zanim ostatecznie wtedy utopiłem to się trochę bawiłem na shortach.
  • Odpowiedz