Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki
Jakie zegarek polecacie do kontrolowania aktrywności(głownie bieganie). Obecnie zastanawiam sie nad:
1. SUUNTO AMBIT3 PEAK
2. Forerunner 45S

Mój budzet ok 800zł. który z tych zegarków będzie lepszym wyborem. Suunto dodatkowa posiada opaskę do mierzenia tętna. Bardzo zależy mi na gps oraz mozliwie długiej pracy na włączonym gps. Fajnie jesli zegarek będzie posiadał nawigację. Nie potrzebuje wyswietlania powiadomień z telefonu(np sms)
#zegarki #zegarkisportowe #bieganie
  • 5
  • Odpowiedz
@lukas07031: ambit 3 to juz bardzo stary zegarek. W dodatku suunto miako jakies akcje z przenosinami go na nowa platforme i nie wiem jak to sie skonczylo. Ja niebralbym go w ogole pod uwage. A co do pasa hr do niego dolaczan3go, to te od suunto lubia sie psuc. To byl super sikor w 2014 kiedy mial premiere.

Co rozumiesz pod stwierdzeniem nawigacja? Prowadzenie po tracku? Jesli tak to sugerowalbym
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: jeśli myślimy o sporcie to osobiście wolałbym forerunnera 45 od vivoactive. Dotykowe ekrany to zbędny, a nawet uciążliwy gadżet w zegarku sportowym.

@lukas07031: warto mieć na uwadze, że w forerunnerze 45 nie ma funkcji pływania.

Jeśli idzie o 735xt to zostały chyba już tylko jakieś resztki na magazynach. Trzeba byłoby dobrze poszukać (może jeszcze w jakiś stacjonarnych decathlonach mają)
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: własnie bardzo zalezy mi na gps abym mógł dokładnie przebyc wyznaczony przez siebie dystans,
W nawigacji chodziło mi o to żebym mółg wrzucic do niego wyznaczone trasy np z map turystycznych i nimi podąrzac tak aby telefon mógł zostać w domu lub w plecaku. Ostanio jak byłem w górach to telefon zasiegu nie miał a poza tym opaska miband 5 przestała działaś pomimo pełnego naładowania natomiast huawei band 4
  • Odpowiedz
@lukas07031: jesli zwgarek ma opcje nawigacji, to wrzucasz na urzadzenie slad w gpx i zegarek rysuje ci trase i sledzi twoj ruch.
Wiedz tylko ze to nie sa mapy, tylko wyrysowany slad. Mapy to juz na urzadzeniach oczko wyzej.
  • Odpowiedz
@lukas07031: z nawigacją tak jak PurpleHaze napisał. Można podążać po śladzie który wcześniej wyznaczysz na komputerze albo wgrasz gotowca. Ale nakładka z mapą topo to już seria fenix albo np. Forerunner 945. Generalnie gruby hajs.
  • Odpowiedz