Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki! Ma ktoś firmę godną polecenia odzyskującą dane z dysków? Mam Seagate'a ST500LM000, na 99% zablokowana głowica bo dysk nie rozkręca się, ale słychać "beep beep" w równych odstępach - ponoć typowe dla tych dysków, dysk pokazuje się w BIOSie no ale po chwili wyłącza, więc w systemie co najwyżej wisi jako niezainicjowany.
Kwestia jest taka, że kiedyś odblokowałem głowicę w dysku który i tak był spisany na straty razem z danymi i dane udało się zgrać, odzyskiwałem również dane z paru sztuk robiąc obrazy czy przez ddrescue czy przez DMDE itp, rekordzista zgrywał się 10 dni ;). Niemniej wiem, że w razie gdyby samo to nie pomogło, to serwisy nie patrzą przychylnie na dyski które były już dotykane. Dlatego szukam kogoś godnego polecenia bo z jedną firmą miałem już przejścia i potem żałowałem że nie zabrałem się za to sam, chociaż wiadomo że po prostu źle trafiłem. Najfajniej jakby był z Krakowa czy małopolski, no ale wysłać też mogę. A może któryś z Mireczków zajmuje się takimi tematami i jakoś się zgadamy? Z góry dzięki za odzew :)

#komputery #technologia #odzyskiwaniedanych #informatyka
  • 3