Wpis z mikrobloga

Myślałem, że nigdy tego nie powiem ale nie rozumiem gustu muzycznego aktualnej młodzieży. Za moich czasów słuchało się Eminema, Dr. Dre i innych gangsta rapów. A dzisiaj co się podoba młodzieży? Ronnie Ferrari xD no popatrzcie na tego lamusa. On rapuje o twardych narkotykach i ruchaniu lasek xD Rychu peja przynajmniej był autentyczny bo wyglądał jak patus i rapował o patusach. #muzyka #moda #rap
ethics - Myślałem, że nigdy tego nie powiem ale nie rozumiem gustu muzycznego aktualn...

źródło: comment_1610013650vm2crEgD44e2T8DJ1GFmFH.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
Już #!$%@?ć kto, ale generalnie poziom muzyki spada strasznie


@Trusky92: Większej głupoty nie słyszałem xD. Przecież #!$%@? zawsze, ale to zawsze, 60-70% nowej muzyki popularnej to takie kupsztyle że się nie da słuchać. Było tak w latach '90, było w '00, było w'10, jest i teraz. A jak dobrze poszukasz wypowiedzi z prasy/literatury z epoki to ciągnie sie to aż do narodzin popkultury.

"Kto Dogoni Psa", "Manieczki", "Bania u Cygana",
  • Odpowiedz
@LlamaRzr: Chodzi mi o inną kwestię, nie mają grać identycznie, ale z takim kunsztem, zapałem, utwory po 10-15 minut, które są jak spektakl, a nie utwór muzyczny, czuje się te emocje, masa różnych dzwięków, wyszukane riffy, ja nie czuję tego w obecnych utworach.
  • Odpowiedz
Pokaż mi co nowego wychodzi z rocka psychodelicznego, progresywnego, punk rocka? Pokaż mi bluesowe kapele z naszych lat, które grają jak BB King, Alvin Lee czy inni?


@Trusky92: Czyli muzyka to tylko te gatunki? Bo inne gatunki rocka, metalu to nie muzyka? Elektronika to nie muzyka? Rap to nie muzyka? #!$%@? innych gatunków i kombinacji to nie muzyka?

Możliwe że "poziom rocka psychodelicznego/progresywnego" albo "poziom bluesa" spada strasznie (nie wiem,
  • Odpowiedz
@Trusky92: Chyba żartujesz? Rock/metal dalej trzyma się świetnie. Rap wyszedł z getta i zaczyna wchodzić miejscami w naprawdę sporą głębie. Ogólnie pojęty folk przeżywa renesans. Stare gatunki muzyczne są odkopywane i żenione z nowoczesnością.

Nie wiem czego i jak słuchasz, ale chyba nie rozumiesz jak wygląda przemysł muzyczny w dzisiejszych czasach. Wręcz nigdy nie było takiego wylewu muzyki ze względu na częściowe uniezależnienie się od wytwórni - a przez to
  • Odpowiedz
@poprostumort: Słuszna krytyka po części, zniechęcony przestałem śledzić co się ostatnio pojawia, w sumie dzięki, skłoniłeś mnie do małej refleksji i zachęciłeś do poszukiwań, może coś polecisz? Lubię każdy gatunek oprócz rapu, mam tylko kilku raperów, których lubię słuchać w tym 2 polskich, ale na resztę jestem otwarty. Heh wyszedłem na głupka :P
  • Odpowiedz
Słuszna krytyka po części, zniechęcony przestałem śledzić co się ostatnio pojawia, w sumie dzięki, skłoniłeś mnie do małej refleksji i zachęciłeś do poszukiwań, może coś polecisz?


@Trusky92: Polecam znaleźć coś co Ci się spodoba i puścić się w otchłań tego co magiczne algorytmy proponują (youtubowy ostatnimi czasy ssie, Spotify jeszcze robi robotę). Jako ciekawe punkty zaczepienia mogę podrzucić:

- Dead South - amerykański bluegrass z naleciałościami folkowymi
- Hańba - polska próba przeniesienia punku w dwudziestolecie międzywojenne oparta o teksty poetów z
  • Odpowiedz
  • 0
Taki raper Too $hort, przyznał ze wszystkie jego historię były fikcją. Bonus RPK : "Sztuki się nie powinno dotykać bo to fikcja literacka, a to co robię to fikcja literacka" - A propos zarzutów z prokuratury.
  • Odpowiedz
@harnas_sv:

myślałem, że patointeligencja od Maty zamknie te kwestie raz na zawsze


Jak można myśleć że Patointeligencja cokolwiek zamknhęła XD, przecież to był po prostu kolejny przereklamowany newschoolowy kawałek dla
  • Odpowiedz
To chyba ty żartujesz kolego, rap z muzyki patologii, brudnych ulic, dillerów i prostytutek został przeżarty przez kapitalizm, przetrawiony i wysrany w komercyjnej wersji, tak samo było z rockiem. Autentyczność zanika tam gdzie pojawia się pieniądz.


@Kaktus80: Idąc Twoją logiką nie ma praktycznie w ogóle autentycznej muzyki, bo każdą muzykę się sprzedaje i każdy artysta chce na niej zarobić. Nawet pionierzy rapu nie byli autentyczni. Dziwna logika.
  • Odpowiedz
@poprostumort:

Jedyny prawdziwy rap to ten brudny, hardkorowy, uliczny, a wszystko innne to abominacja

ty chyba nie masz pojęcia czym był i jak wyglądał rap u swoich początków, nie miał nic wspólnego ani z harkorem ani z brudem czy ulicą tylko dyskotekami, tańcem i dobrą zabawą

To chyba ty żartujesz kolego, rap z muzyki patologii, brudnych ulic, dillerów
  • Odpowiedz