Wpis z mikrobloga

@qmicha: kolega dobrze mowi, daj ten wiatrak na tyle obudowy zeby wyciągał bo w takiej sytuacji masz powietrze coolera cpu doslownie zbija sie z powietrzem wtlaczanym z zewnatrz
@Zerp: @Megawonsz_dziewienc: Sorry, ale tak to piszecie, że ciężko zrozumieć. Sugerujecie, że ma na coolerze CPU przełożyć wentylator z przodu (pchający) na tył (wyciągający), zaraz pod wentylator w obudowie?

bo w takiej sytuacji masz powietrze coolera cpu doslownie zbija sie z powietrzem wtlaczanym z zewnatrz

W którym miejscu się to powietrze zbija? Obecnie wentylator na coolerze jest bliżej środka. Z tego co kojarzę to problematycznie jest, gdy dochodzi do tego
@Jan_K: Normalnie są coolery push&pull, a mówię o czymś takim. Oryginalny wentylator zamocowalem z tylu i spialem trytytkami z 120mm na froncie, dzięki temu się to trzyma i co najlepsze działa, wentylatory są spięte rozgaleznikiem i razem podłączone pod jedno wejście wiec działaja wspólnie. Działa to wyśmienicie, nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale ja po prostu kombinowałem z rożnym ustawieniem i w takim mam chłodno w środku ( ͡° ͜
Megawonszdziewienc - @JanK: Normalnie są coolery push&pull, a mówię o czymś takim. Or...

źródło: comment_1610027962KmvmPGQVtt3Qmpz11xrqAr.jpg

Pobierz
@Megawonsz_dziewienc: U mnie nawet Fera 3 ma zapięcia do tego, żeby wsadzić drugi wentylator na cooler, ale z tego co pamiętam widziałem testy, z których wynikało, że wrzucanie drugiego wentylatora na jedną wieżę daje niewiele, raczej niewarte było to wzrostu hałasu. Chociaż pewnie zależy to też i od samego coolera, oczywiście są też takie, które korzystają z dwóch wentylatorów na jednej wieży (Arctic Freezer 34 eSports Duo). Myślałem, ze sugerujecie samo
@Jan_K: A on akurat został jak sprawdzałem czy zmieni się temperatura ramu i nie robiło to różnicy gdzie był za bardzo, a różnica 1-2c jest na granicy błędu pomiaru.
W tym moim na froncie był 80mm i był głośny, jak dałem na przód 120mm i 80mm na tył to PC stał się niesamowicie cichy utrzymując niskie temperatury, wiec jak ktoś ma możliwość to sugeruje spróbowania takiego czegoś bo nawet jak nie
@Zerp: To komputer @qmicha. Ten szary wentylator (1) jest niewyraźny, łopatek nie widzę, ale te elementy podtrzymujące faktycznie sugerują, że wciąga powietrze - jasne, należałoby go odwrócić, ewentualnie odwrócić cały ciąg w kompie.

@Megawonsz_dziewienc: Jak komuś się mieści 120 mm to ja bym nie brał w ogóle 80... Obecnie to pewnie u Ciebie 120 odwala większość roboty, więc oba nie muszą wskakiwać na wyższe obroty. Zresztą ogólnie mATX to