Wpis z mikrobloga

Wiedzialem ze Google, FB czy YT dostosowuje swoj kontent/propozycje zakupow spersonalizowane pod nas konkretnie bazujac na tym czego w sieci szukamy i co przegladamy. Ostatnio nawet od kogos slyszalem, ze np. Znajomy potrafil z kims o czyms rozmawiac i chwile potem FB na marketplace pojawily sie oferty nawiazujace do tej rozmowy - nie dokonca dawalem w to wiare ale tez nie odrzucalem tego jako nie prawda. Dzisiaj na wlasnej skorze przekonalem sie ze faktycznie tak to dziala. Wczoraj przy kielichu rozmawialem ze szwagrem o akwariach (on ma fajne akwarium a ja przymierzam sie do zalozenia) i co? Dzisiaj wieczorem wchodze na FB na MarketPlace i widze oferty samych akwariow (zdj w zalaczeniu) Przypadek? Nie sadze. Takze to prawda. Nasze smartfony caly czas nas #!$%@? :)
#technologia #ciekawostki #facebook #zakupy #akwarium #podsluch #informatyka
źródło: comment_1609972115sRou4WbBhzPDzO0K5VnqUZ.jpg
  • 5
@elf_pszeniczny
Moze miec to sens co piszesz ale ja niekorzystalem u szwagra w domu z jego WiFi, dzialalem tylko na swoim internecie z telefonu wiec wg. mnie nie bylo "wspolnego kanalu" przez ktory nasze kom. moglyby sie polaczyc. Chyba ze naprawde wtsrarczy ze leza blisko siebie. I jeszcze jedno ale. Szwagier akwarium ma juz troche czasu i naprawde nie sadze zeby ostatnimy czasy cokolwiek szukal w tym temacie. Wg mnie zadzialalo to