Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy! Myślę nad zakupem Garmin Venu (przesiadka z fitbita). Te wszystkie funkcje typu płacenie kartą są darmowe? Czy też trzeba płacić za aplikację premium?
#garmin
  • 13
  • Odpowiedz
@Catcoon: Jak już wspomniano kiepskie śledzenie snów i brak jakichkolwiek komunikatów audio w tym urządzeniu sprawia że jest bardzo specyficzne.
Nie ma żadnych dodatkowych płatności przy dostępie do ich serwisu ani do GarminPay. Niektóre tarcze i widżety w connect IQ mogą być płatne.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aresius @ShortyLookMean Coś gdzieś czytałam, że problemy z monitorowaniem snu są (że nalicza spanko jak człowiek np. chodzi). Zrobię porównanie jak do mnie przyjdzie i zdecyduję z którym będę spała :)

Głownie zależało mi na wyglądzie oraz na liczeniu kroków. Wszystkie inne bajery typu pulsoksymetr, oddechy i placenie kartą są dodatkowo na plus. Ten mój fitbit to bardziej opaska niż zegarek (inspire hr), chciałam cos bardziej wyjściowego. Zostałabym przy fitbicie,
  • Odpowiedz
@Catcoon: mój Fitbit potrafił wykryć sen w trakcie jazdy na rowerze. Kiedy nawet na nim miałem uruchomioną aktywność. To tego regularnie wykrywa sen jak mało się ruszam i leżę oglądając serial czy siedzę przy biurku.
Dopiero najnowszy fenix śledzi sen lepiej, ale ciągle gorzej niż moi stary Fitbit Charge HR. Na początku Garmina nosiłem w dzień, a sen monitorowałem Fitbitem, ale zmiana zegarka dwa razy dziennie to zbyt duży wysiłek
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ShortyLookMean Też jestem leniwcem, ale i tak zdejmuję go rano i wieczorem (mycie twarzy i takie tam- jak się zmoczy to i tak wypada go wytrzeć, więc wychodzi mi mniej wysiłku jak go zdejmuję przed zamoczeniem). Nad vivomove się zastanawiałam, ale ostatecznie venu jakoś bardziej do mnie przemówił (już zamówiony, we wtorek powinien być u mnie). Za to niebieski już zapowiedział, że jak mój się sprawdzi, to na urodziny chce vivomove.
  • Odpowiedz
@Catcoon: miałem Forerunner 645. Nie zakładałem żadnej folii. Pierwszą rysę zrobiłem po bardzo paskudnej glebie na rowerze. Od jakiegoś roku mam takie z szafirowym szkiełkiem i w ogóle nie widać śladów użytkowania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@noszfuck Jest kilka minusów, ale swoją funkcję jako zegarek "wyjsciowy" spelnia dobrze. Aplikacja garminowa jest strasznie nieintuicyjna, dodatkowo zegarek jest dość duży (przynajmniej ten okrągly, nie wiem jak kwadratowy), więc nie mogę z nim spać. Może to ja jakoś dziwnie rękę w nocy wykrzywiam i inni nie maja tego problemu, ale ja na noc przesiadam sie na fitbita (cienką opaskę). Poza tymi minusami to wszystko inne działa jak należy. Gdyby to
  • Odpowiedz
@Catcoon: oo, dzięki za odpowiedź, wezmę w takim razie pod uwagę jego rozmiar. A którego fitbita posiadasz? Mi co prawda bardziej na dobrym gps'ie zależy i liczeniu kroków, więc muszę porównać różne modele i jeszcze pomyśleć.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@noszfuck teraz mam inspire hr. Chciałam kupić charge 4, ale tam kazali sobie płacić dodatkowo za płatności zegarkiem i tylko dlatego zaczęłam się rozglądać za garminem
  • Odpowiedz