Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo

W przyszłym roku chcę ruszyć z budową domu i w tym celu potrzebuje zdobyć trochę wiedzy branżowej. Grupy FB oczywistość, chociaż tam sami specjaliści i czasem ciężko czytać.

Co sądzicie o prenumeracie muratora? Wciąż jest to rzetelne i wartościowe źródło informacji?
  • 14
@ATAT-2: Średnio. Szkoda kasy. Jedna wielka reklama i to co na topie jest tam promowane. Dla mnie jako źródło inspiracji i pomysłów. Mam parę odzemplarzy z antykwariatu. Natomiast realizacje na podstawie doświadczonych budowlańców ew. poradnik budowlany. Mogę polecić książkę "z ogrodem na Ty" czy jakoś tak. Sam jestem ciekaw z czego korzystają Mirki budowlańcy
@ATAT-2 Jak zaczynałem budowę dostałem taką prenumeratę w prezencie i... nie przeczytałem chyba żadnego ;) Miało by to sens grubym czytał je z dwa lata wcześniej i decydował dopiero co chcę wybudować a tak gdy większość była już ustalona? Jeżeli nie zdecydowałeś się jeszcze na główne technologie itp to można poczytać ale chyba więcej się dowiesz czytając jakie problemy mają ludzie w internecie lub przeglądając grupy FB. Często pomiędzy durnymi pytaniami o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: tak średnio bym powiedział, też się budowałem/buduje i kupowałem raz na jakiś czas, ale z czytaniem to już gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stare i nowe tematy na forum są spoko, a tak to dobrze jest szukać zagadnień na bieżąco na blogach/stronach/YT i chłonąć wiedzę.
Jak jesteś z okolic Warszawy to mogę Ci oddać numery muratora z ostatnich 2-3 lat bo pewnie wylądują w koszu kiedyś.


@szkkam: A wiesz, że mógłbym skorzystać :)
Skąd odbiór?
Co sądzicie o prenumeracie muratora? Wciąż jest to rzetelne i wartościowe źródło informacji?


@ATAT-2: moim zdaniem nie warto, same reklamy i artykuly sponsorowane. Lepiej poogladac youtube z budowy domu np. Stare odcinki lukaszabudowlanca albo "co dzis robimy"
Co sądzicie o prenumeracie muratora? Wciąż jest to rzetelne i wartościowe źródło informacji?


@ATAT-2: To zależy. Nieźle opisują procesy administracyjne i wskazują na często popełniane błędy na budowie. Z drugiej strony często proponują rozwiązania, które nie są korzystne dla budujących. Cóż, artykuły sponsorowane i "ukryte" reklamy to plaga.

Z mojej strony polecam mój serwis "Jak się wybudować i nie zwariować": https://blog.poradnik-budowlany.com/
@ATAT-2 ziom grupki na fb to jeden wielki rak, a rady dawane przez ich członków mogą narobić dużo szkody. Lepiej poszukać jakichś książek, poradników + dobry architekt i kierownik, którzy powinni być teraz twoimi najlepszymi przyjaciółmi, a nie złem koniecznym.