Wpis z mikrobloga

#nba #nbastats

Ciekawostka na wieczór.

Lista zawodników z sezonami +70%FG w karierze, kwalifikujących się do leaderboarda FG% (minimalna liczba meczów i rzutów): DA Jodan 3 sezony, Wilt i Mitchell Robinson po jednym.

Ciekawsze rzeczy jak zrezygnujemy z kwalifikacji, czyli po prostu - liczba sezonów z FG% +70%, bez względu na liczbę rzutów i meczów. Tacy co mieli więcej niż jeden:
4 DA Jordan
3 Rob Williams
2 Ira Bowman
2 Daniel Gafford
2 Dwight Howard
2 Jelani McCoy
2 Chuck Nevitt
2 Lorenzo Williams

pogrubieni to ci, którym wliczyłem trwający sezon
  • 7
  • Odpowiedz
@promateosz: #!$%@?, napisałem ogromnie długi komentarz i skasowałem go przypadkiem przed wysłaniem xD

W skrócie - wielu zawodników kończyło sezon z 1/1 lub 2/2 i jeśli nie zwracamy uwagę na zasady kwalifikacji do statystyk to byli też tacy obwodowi.
Jeśli już popatrzymy na ilości rzutów, tak żeby kwalifikowali się do leaderboarda to najlepsi obwodowi byli w granicach 57-59% (Mike McGree z 1984 najlepszy). Na 3 miejscu jest zeszłosezonowy Simmons. Jaylen Brown
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Właśnie w trakcie edycji chciałem napomknąć o jakimiś minimum rzutowym, powiedzmy 10 prób na mecz, ale chyba skrócili czas na poprawkę komentarza z 15 na 10 min. Przynajmniej tak mi się wydaje, że do tej pory było 15 min.
  • Odpowiedz
@promateosz: wymaganie kwalifikacyjne na FG% jest takie:

2012-13 to present NBA 300 FG


A jeśli chcesz powiedzmy powyżej 10 rzutów w sezonie to John McCullogh 1982 miał 69.2% (9/13) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powyżej 100 rzutów: Dave Twardzik 1977 miał 61.2% (263/430). W latach 70 wymagania do leaderboarda były dużo większe niż teraz, dlatego nie ma go w poprzednim moim komentarzu. Zresztą, on na tych 61% robił
  • Odpowiedz
@promateosz: uhh #!$%@?łem się z tymi wymaganiami. Owszem zmeniły się od lat 70, ale wtedy było 500FGA, a teraz jest 300FG. Więc wymagania nie były dużo większe wtedy. I wtedy i dziś nie łapałby się ze swoim 263/430, mimo ze to coś koło 6 rzutów w meczu oddawanych
  • Odpowiedz