Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy szukam opinii o kurtkach przeciwdeszczowych z membraną do celów górskich. Budżet ok 700 zł po zniżkach (pisze to dlatego bo np. skalnik podaje ceny katalogowe 40% wyższe, gdzie łatwo można tą cenę zbić). Jestem wysoki więc fajnie jakby byłby dłuższy krój. Każda opinia się liczy, proszę też śmiało smieszkować i plusować.
#trekking #tatry #bushcraft #gory #alpinizm #survival #rower
  • 20
  • Odpowiedz
@mpitas3: Ze 2 tyg temu stałem przed dokładnie takim samym wyborem i wybrałem Marmot Minimalist. Akurat była promka w skalniku przez 1 dzień za 599 zł. Marmot jest na Gore-texie, natomiast te z Zajo na membranie eVent, która minimalnie lepiej oddycha (na googlach można poszukać porównań), ale jest mniej trwała i czasem siateczka odkleja się po wewnętrznej stronie kurtki. Nie zagłębiałem się natomiast w tę Patagonię ze względu na tę promkę
  • Odpowiedz
Nie zagłębiałem się natomiast w tę Patagonię ze względu na tę promkę na Marmota, ale tradycyjny Gore na pewno nie jest złym wyborem.


@parnis: Patagonia jest 3-wastwowa, Marmot 2,5, więc teoretycznie ta pierwsza mocniejsza, wytrzymalsza.
Membrana ich autorska, na papierze ma gorsze parametry od Gore, ale w praktyce niekoniecznie można się o tym przekonać.

@mpitas3:
  • Odpowiedz
@parnis: ja nie potrzebuję, znam to mniej więcej. ;)

Z tym, że parametry samej membrany w teorii, a gotowa kurtka w praktyce to nie to samo. Ważne jest mnóstwo innych szczegółów, choćby kroju, zamków, kieszeni, to czy kurtka jest 2-warstwowa, 2,5 czy 3, bo z tego wynika też waga, ale i wytrzymałość. Na koniec pozostaje cena. Wybór zawsze jest jakimś kompromisem.

Z drugiej strony do amatorskiego trekkingu to czasem trochę szkoda
  • Odpowiedz