Wpis z mikrobloga

Szukam cyfrowego rejestratora dźwięku. Chcę nagrywać odgłosy przyrody w lesie czy innych miejscach wraz z wideo (Canon 6d) i z tego co wyczytałem to powinienem kupić mikrofon X-Y. Na rynku są Zoomy i Tascamy. Nie wiem czy do moich zastosować wystarczy Zoom H1N czy celować w coś droższego ? Oglądałem recenzję np. Tascam DR-40X to jego input noise to porażka - do odsłuchania tutaj : https://youtu.be/ZvqQ2ejq6og?t=412
#audio #dyktafon #pytanie #elektronika
  • 5
@nieaktywny_88: Hej. Korzystałem z Tascama i z Zooma. Co prawda inne modele, niż podajesz (Tascam DR 44WL, Zoom H1n, Zoom H1, Zoom H4n). Moim zdaniem te tanie Zoomy typu H1, H1n to zabawki - do niczego poważnego się nie nadają. Natomiast H4n vs DR44WL - moim zdaniem wygrywa Tascam.

Z ciekawości, co dokładnie chcesz nagrywać? Bo może się okazać, że XY to jednak nie jest najlepsza konfiguracja...
@jgruszka93: Chcę pójść do lasu, nad jezioro czy gdzieś w góry i nagrać dźwięk tła tj wszystkie odgłosy przyrody jakie będą obecne w danej chwili (podmuchy wiatru w nagraniu nie są mile widziane, ale są nakładki). Rejestrator podpinam kablem minijack do lustrzanki i nagrywam video z dobrym dźwiękiem lub osobno. Wszystko ustawione na statywie. Na koniec lekka obróbka audio np. w audacity.
@nieaktywny_88: No to do celujesz w odpowiedni sprzęt jak na początek. Nie znam Tascama DR-40X - ale pamiętaj że to porównanie nie dotyczy szumu z wbudowanych mikrofonów, tylko szumu z wejścia (liniowego / mikrofonowego). Natomiast jeśli faktycznie ten Tascam tak źle wypada, to przy cichych dźwiękach może być problem również na wbudowanych.

Btw. skoro chcesz podłączać rejestrator do kamery - nie lepszym rozwiązaniem będzie zakup samych mikrofonów (np. Tascam TM-2X), a
Tascam TM-2X


@jgruszka93: dzięki za propozycję, bo wcale to nie musi być rejestrator !. Nie wiedziałem, że jest takie urządzenie choć szukałem czegoś podobnego wpisująć w google "mikrofon x/y lustrzanka".

Edit : Podobno szumi, szkoda :/