Wpis z mikrobloga

@dean_corso: Pogrzebałem trochę, ale widzę, że interesujesz się tym dłużej, bo pamiętam Twoje wcześniejsze posty na temat Grayscale, i mam kilka pytań. Popraw mnie jeżeli coś pomieszałem.

Wrzucam wykres GBTC i BTC, i faktycznie one są zbindowane, wolumen jest z GBTC.
Inwestor może otrzymać GBTC za:
a) USD, lub
b) BTC - inwestor musi skupić BTC z rynku
Odpala się 6ms blokada na GBTC.
Po 6 miesiącach GBTC można sprzedać na wtórnym dostając premium + profit z BTC
W momencie wyjścia inwestorom zależy na jak najwyższym zwrocie, więc pompują BTC.
Ponownie wejść za BTC jest najlepiej przy jak najniższej cenie, więc dump.
Patrząc na wolumen, pierwsze grubsze wejście było 24.07, czyli końcówka stycznia realizacja.
Potem mocny ruch zaczął się 20.10, więc kwiecień.
Zerkałem też na wymagania, 2 mln USD kapitału, 250k USD dochodu, także to faktyczne OTC dla grubasów.

No i rodzi się kilka pytań:
1. czy nie jest to perpetum-mobile niewymagające spadków kursu, bo przecież kapitał do GS dochodzi ciągle, więc zakupy BTC pod kolejne wejścia bronią kursu?
2. czy w momencie wejścia przez USD GS skupuje BTC?
2. jaka jest gwarancja, że GBTC pójdzie na wtórnym? teoretycznie się po prostu opłaca, co z ryzykiem?
3. skąd inwestor ma wziąć BTC na dumpa skoro zabezpieczył je w GS, i wyprzedał GBTC? może to są te BTC użyte do pompowania przed realizają GBTC?
4. czy pompowanie kursu BTC za dodatkową kasę ma faktycznie sens? w GS jest teraz (tylko lub aż) 607k BTC
5. czy z tego wynika, że pod koniec stycznia możemy mieć jakieś realizacje, a do tego czasu up?
6. jeżeli przełożenie kapitału w truście jest duże, to członkom trustu zależy na pilnowaniu ceny, a ulica nie ma nic do gadania?

Szilowaniem na spadki BTC pod teorię Grayscale jest Peter Schiff [link] i on ma w tym cel, bo to fanboj golda.

Trochę materiałów:
https://www.bybt.com/BitcoinTreasuries
https://www.bybt.com/Grayscale
https://www.otcmarkets.com/stock/GBTC/disclosure
https://medium.com/amber-group/grayscale-gbtc-and-ethe-arbitrage-risks-f14f745641ce

#bitcoin #kryptowaluty
Kone1963 - @dean_corso: Pogrzebałem trochę, ale widzę, że interesujesz się tym dłużej...

źródło: comment_16097066413VZ4rJ245CyBCArr83YdKE.jpg

Pobierz
  • 10
@Kone1963: To nie tak pompa jest efektem ubocznym.
1. Jesteś hodlerem btc, zależy ci na powiększaniu ilości BTC

2. Idziesz do grayscale i oddajesz im swoje btc w zamian za ich akcje. Ich akcja jest ZAWSZE WARTA TYLE SAMO BTC.

3. Czekasz 6 miesięcy.
Niezależenie czy cena urosła czy spadła ty ciagle masz tyle samo BTC bo jedna akcja grayscale jest ZAWSZE WARTA TYLE SAMO BTC.

3. Idziesz na rynek wtórny
@Kone1963: a GS żyje z prowizji 2% i ich też w sumie btc nie obchodzi. Muszą sprzedać ten 2% żeby wziąć prowizję, to jedyne btc jakie oddają rynkowi.
To wszystko wynika z niedojrzałości systemu.
@Kone1963: @dean_corso:

Ich akcja jest ZAWSZE WARTA TYLE SAMO BTC.


przecież nikt tego nie gwarantuje
jak sami piszą

There can be no assurance that the value of the shares will approximate the value of the Bitcoin held by the Trust and the shares may trade at a substantial premium over or discount to the value of the Trust's Bitcoin.
@jacekp: nie chodzi o ilość btc ta zawsze będzie taka sama, chodzi o wartość w usd na rynku wtórnym, to logiczne jak jest popyt na nie tak jak teraz to jest premium, jak popyt zniknie to na rynku wtórnym mogą chodzić poniżej wartości, jak każde akcje ale nominalnie ich wartość w btc jest zawsze ta sama
@dean_corso: nie kumam, niby "Ich akcja jest ZAWSZE WARTA TYLE SAMO BTC" ale sprzedając je potem na rynku wtórnym gdzie, jak piszesz, "mogą chodzić poniżej wartości" mogę nie odzyskać wsadzonym bitów, gdy cena poleci. Piszę o sytuacja jeśli cena GBTC poleci bardziej niż wartość premium.
@jacekp: To jak z akcjami firmy. Masz cenę emisji, która jest reprezentuje ułamek wartości firmy. A tu akcja reprezentuje zawsze 0.00095346 BTC, przechowywane przez trust.
Rozumiesz? Trust ma pod kontrolą ileść BTC, ty oddając im swoje, dostajesz ekwiwalent własności ułamka całego funduszu.
Ale cena na rynku wtórnym jest zależna od popytu i oceny np perspektyw wzrostu BTC w długim terminie.
Zawsze możesz wycofać swoje BTC z fundu ( tak sądzę tego
@dean_corso: wsadzam 1BTC dostaję 1000 ich akcji o wartości 0,95 BTC + powiedzmy 20% premium, czyli zniżkę na akcje za to, że jestem duży. Czyli ostatecznie otrzymuję 1200 GBTC.

Czekam 6 mcy.

Idę na rynek wtórny, okazuje się, że jest mniejszy popyt na ich akcje i chodza poniżej wartości jaka była przy zakupie 6 miesiecy temu (np -25%).

Wiec jestem w plecy.

Zawsze możesz wycofać swoje BTC z fundu ( tak