Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jaki #samochod do 3k dla kogoś kto od dwóch latek ma prawko, nie robi specjalnie dużo kilometrów (tygodniowo może z 150 km max), pali do 8l/100km, jest tani w utrzymaniu. Myślę o silniku z około 90KM, bo jednak 60KM w obecnym samochodzie, którym jeżdżę to troszkę mało. Nie wiem czy patrzeć na jakieś 1.9 TDI czy benzyna/gaz. Na co patrzeć przy zakupie?

#motoryzacja #pierwszysamochod #taniedaily
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gustaw_Konrad: nad tym autkiem się zastanawiam w szczególności. Silnik przynajmniej 1.4 ale z tego co widzę ich ceny poszły mocno w górę. Koleżanka kupiła za 1.2tys w bardzo fajnym stanie, z poważniejszych napraw to musiała tylko coś za 600 zł naprawić i śmiga tak od jakiegoś czasu. A żeby teraz znaleźć coś w dobrym stanie to ciężko poniżej 2 tys.
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: No mi udało się znaleźć w maju 206cc, dobrze wyposażone za 4tys. i jeździ bez napraw ale trzeba było kupić opony.

Fajny samochód to Seat Cordoba, ale po faceliftingu bo ma zmienioną deskę rozdzielczą. W rodzinie miałem z 1.6 benzynowym silnikiem, oraz Audi A3 z tym samym silnikiem. Z ciekawostek w obu padła skrzynia biegów, ale poza tym ok ( ͡° ͜ʖ ͡°). W Cordobie
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: Diesel na krótkie trasy spali więcej jak każde auto benzyna też się musi nagrzać więc to żaden argument, kwestia jak krótkie to będą trasy, jeżeli 2-5km to zabijesz akumulator częściej, tak samo dpf, ale jak go nie ma to nic się nie stanie, wystarczy lać rzadki olej i wymieniać co roku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@incognito1234: tyle, że nie chcę mieć jakiejś dużej kolumbryny. Wiem, że da się kupić za około 3k fajny samochód, który parę latek pojeździ. Szukałem za ok tysiąc - za tysiąc to kupisz trumnę na kółkach, za około 3k będziesz już mieć fajny samochód. Teraz słyszę, że za 3k nie ma co się nastawiać ani na gaz, ani na starego diesla. Nic nie rozumiem, naprawdę trzeba wydać 10k żeby fajnie się
  • Odpowiedz
@Syn_Krzysztofa: słyszysz takie opinie ponieważ 3k zł kosztuje używany, chiński skuter a nie samochód. Dlatego za te pieniądze bierze się pojazdy jak najprostrze. Nikt w tych samochodach od kilku lat nic nie naprawia, ewentualnie coś drutuje, leje olej, kupuje tanie klocki i się toczy. Sprzedaje zwykle kiedy widzi że coś drogiego zaraz padnie. Koszt robocizny przy wymianie rozrządu, dwumasy jest taki sam czy samochód ma rok czy 30 lat. Ile
  • Odpowiedz