Wpis z mikrobloga

Typ ma głośniki komputerowe z 2 inputami jedno nazywa się PC i jest laczone za pomocą 2xRCA - Jack i tak nadaje z PC. Zostaje mu wejscie na jacka, nie jest to coaxial wiec zwykły analog 3,5mm jacek, teraz pytanie jakie wyjscie dzwieku ma w telewizorze, najlepiej takie które będzie grało wspólnie z głosnikami w TV a nie wyłaczy mu na wieki głośniki w TV i bedzie musiał jak palant za kazdym
@Emdowu: nic nie zrobisz bez dokupwywania adapterów. musialbys kupic toslink to rca adapter czyli cyfra na analog i dopiero potem z tej puszki jackiem do glosnikow od kompa + w tv ustaw wtedy wyjscie na optyczne lub optyczne + wbudowane glosniki.
Najtaniej wyjdzie Ci podlaczyc kablem jack-jack wyscie na sluchawki z TV z glosnikami, ale odejdą Ci wtedy glosniki w TV i za każdym razem bedziesz musial wlaczac glosniki i przelaczac
@Emdowu: oni są chyba ślepi, możesz z pilota albo panelu przełączać źródła PC/CD bo ja tam widzę 2 wejścia 2 głośnikach.

Jeśli tak to brakuje Ci tylko najprostszego DAC'a z wejściem optycznym i wyjściem analogowym stereo. Do tego jeden kabel łączący daca (pewnie chinch z wejściem CD jack 3.5mm we wzmacniaczu)
@wypokowy_expert Rozmawiałem z kumplem i powiedział coś podobnego. Wzmacniacz do konwertera, a z konwertera optyczny do TV. Komp mini jackiem - mini jack stereo do wzmacniacza i z przodu inputem wybieram źródło.

Myślisz, że to będzie grało?
@Emdowu: będzie, jedyna kwestia czy jest przełączanie na panelu/pilocie od głośników, bo Ty masz to na miejscu, a mi sie nie chce szukać.
Jedyna sprawa czy da się zmusić TV do wysyłania sygnału PCM, bo tylko taki akceptują najtańsze konwertery C/A

To taki najtańszy przykład, czy to jest warte te 20zł to nie wiem https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2-cinch-rca1-9263520279 zasilać to lepiej z kompa albo ładowarki do telefonu, niż z TV, bo pętla mas zawsze