Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie 4 sezon serialu Królowa Południa. Jestem pod wrażeniem. Świetny gangsterski serial, dobre kino akcji i gangsterskiego klimatu świata karteli narkotykowych z pogranicza Meksyku i USA. Co jest rzadkością w serialach to fakt, że każdy kolejny sezon jest coraz lepszy i coraz bardziej wciąga. Od czasu obejrzenia Breaking Bad i Ozark miałem to na liście "polecanych przez Netflixa", ale opis i tytuł jakoś nie był szczególnie mnie zachęcający. W końcu jak zacząłem to oglądać przed Świętami to codziennie po 4-5 odcinków na raz. Teraz sprawdzam w necie i już rozumiem dlaczego to tak interesujące było. Otóż scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści literackiej pod tym samym tytułem: Królowa Południa autorstwa Arturo Perez-Reverte. Książka ta jest nazywana czasami Ojcem Chrzestnym w spódnicy. O tyle to trafne, bo bohaterką jest kobieta Teresa Mendoza, która stworzyła swój międzynarodowy kartel narkotykowy.
Latem 2020 miał się pojawić 5 sezon, ale z powodu pandemii zostało to przesunięte na wiosnę 2021, a teraz już od końca listopada 2020 właśnie trwa sesja zdjęciowa odcinków 5 sezonu.

#netflix #seriale #film #krolowapoludnia #queenofthesouth #mafia #narkotyki
Squatlifter - Skończyłem właśnie 4 sezon serialu Królowa Południa. Jestem pod wrażeni...

źródło: comment_1609682251SThGmkLR7bstrx8X4BSlD4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Squatlifter: Zwiastun powinni zmienić po prostu. Bo wygląda jak tania telenowela. Długo odkładałem i też zacząłem w święta i już 3 odcinki do końca 4 sezonu. 4 sezon bardzo dobry.
  • Odpowiedz
@maxelm2: Dokładnie jest tak jak mówisz. Momentami zresztą w niektórych odcinkach w połowie 1 sezonu są sceny jak z telenoweli, ale szybko się to naprostowuje. Tytuł jest też trochę nietypowy jak na tego rodzaju serial, no ale to kalka literacka z La Reina de la Sur.
  • Odpowiedz
@Squatlifter: @czosnekiss: @maxelm2: ale numer, teraz dopiero zauważyłem że netflix ma serial Queen of the South, czyli ten o którym pisałem ORAZ jakiś inny serial o polskim tytule Królowa Południa.
Podając zatem polskie oczywiste tłumaczenie angielskiego tytułu następuje zmyłka z kompletnie inną produkcją...
(°°
LOL, co ten netflix to ja nie wiem xD
  • Odpowiedz
@jancelek: z najlepszych seriali jakie oglądałem ostatnio:
Outlander - moim zdaniem niedoceniane cudo, 11.22.63 - miniserial, Dark, Ozark, Breaking Bad i jego spin-off: Better Call Saul, Vikings, The Last Kingdom (Upadek Królestwa), Travelers, i kilka sezonów niezależnych od siebie filmów: Black Mirror.
Wiele innych seriali też oglądałem, ale były średnie lub mniej ciekawe, więc nie będę wymieniać. Dokąd płyniesz i czym? :)
  • Odpowiedz